Trwa ładowanie...
d1aeg00
d1aeg00

NBP zaprezentuje 13 lipca projekcję inflacji uwzględniająca wydarzenia z Grecji

Warszawa, 08.07.2015 (ISBnews) - Szczegóły dotyczące projekcji inflacji i PKB zostaną przedstawione wraz z wariantem uwzględniającym wydarzenia w Grecji w poniedziałek, zapowiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka.   
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1aeg00

"Podstawowy scenariusz projekcji nie uwzględnia jeszcze ostatnich wydarzeń w Grecji" - powiedział prezes podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w poniedziałek zostanie zaprezentowany wraz z prezentacją projekcji inflacji również scenariusz bardziej pesymistyczny, który będzie uwzględniał wydarzenia z Grecji. Jednocześnie podkreślił, że podstawowe wskaźniki dotyczące inflacji i PKB w wariancie pesymistycznym nie będą zbytnio odbiegać od podstawowych obecnie założeń zawartych w nowej projekcji.

Rada zapoznała się podczas zakończonego dzisiaj posiedzenia z przygotowaną przez Instytut Ekonomiczny projekcją inflacji i PKB, stanowiącą jedną z przesłanek, na podstawie których Rada podejmuje decyzje dotyczące stóp procentowych NBP. Lipcowa projekcja z modelu NECMOD - przygotowana została przy założeniu niezmienionych stóp procentowych NBP z uwzględnieniem danych dostępnych do 22 czerwca 2015 r., a więc przed ostatnimi wydarzeniami związanymi z sytuacją w Grecji.

ISBnews)

d1aeg00

Podziel się opinią

Share
d1aeg00
d1aeg00