Trwa ładowanie...
d1qwfvz

Neckermann Polska upada. Kilka tysięcy turystów może mieć problem

W tej chwili około 3,6 tysiąca osób jest na zagranicznym urlopie, organizowanym przez Neckermann Polska. Biuro podróży ogłosiło niewypłacalność, a część hoteli każe płacić za nocleg z własnej kieszeni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Za granicą przebywa około 3,6 tys. klientów Neckermann Polska
Za granicą przebywa około 3,6 tys. klientów Neckermann Polska (East News, Fot: AP/Associated Press/East News)
d1qwfvz

Dane o liczbie klientów przebywających za granicą podała nam Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. To przedstawiciele tego urzędu spotkali się we wtorek z władzami Neckermann Polska, by przedyskutować trudną sytuację touroperatora.

Zgodnie z prawem to właśnie urzędy marszałkowskie mogą uruchomić procedurę ściągania klientów do Polski, ale tylko pod warunkiem, że biuro podróży złoży wniosek o niewypłacalności. - W tym przypadku taki wniosek nie został złożony - mówiła we wtorek Marta Milewska.

Biuro zapowiadało, że samo będzie starało się rozwiązać trudną sytuację, w jakiej się znalazło. W środę jednak sytuacja się zmieniła. Neckermann Polska poinformował o niewypłacalności.

d1qwfvz

Obejrzyj też: Ubezpieczenie na urlopie. Warto kupić dodatkowe, nawet przy wyjeździe z biurem podróży

Niektóre hotele wymagają, by klienci sami zapłacili za nocleg. Utrzymują, że nie otrzymały wpłaty od Neckermanna, choć biuro mówi, że zapłaciło.

– Biuro podróży ma obowiązek zapewnić klientom nocleg. Jeśli nie w hotelu pięciogwiazdkowym, to chociaż w obiekcie o niższym standardzie – radziła nam Agnieszka Majchrzak z UOKiK. Radziła też, by w sytuacjach, w których hotel prosi nas o opuszczenie budynku, dzwonić do biura albo do rezydenta.

d1qwfvz

Problemy spółki to pokłosie upadku najstarszego biura podróży na świecie - brytyjskiej spółki Thomas Cook. Najpierw, 23 września, będący własnością Brytyjczyków niemiecki Neckermann ogłosił wstrzymanie przyjmowania rezerwacji. Dopiero dzień później zrobiła to Polska firma, której właścicielem jest właśnie niemiecki Neckermann.

Biuro podróży Thomas Cook zbankrutowało. Setki tysięcy klientów bez pomocy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1qwfvz

Podziel się opinią

Share

d1qwfvz

d1qwfvz