Trwa ładowanie...
d21ldwn
17-03-2017 09:53

Nestmedic pozyskał 8 mln zł z emisji akcji, planuje debiut na NewConnect w IV

Warszawa, 17.03.2017 (ISBnews) - Nestmedic - twórca rozwiązania telemedycznego Pregnabit - zakończył emisję akcji, pozyskując ponad 8 mln zł i planuje w kwietniu zadebiutować na rynku NewConnect, poinformowała spółka.

d21ldwn

"Naszym celem było zebranie 4 mln zł, co po określeniu ceny emisyjnej stanowiłoby 6% kapitału spółki. Zainteresowanie akcjami spółki było jednak tak duże, że zdecydowaliśmy się zwiększyć dostępną pulę akcji. Dzięki temu nie planujemy obecnie kolejnej emisji, która pierwotnie miała zostać zrealizowana pod koniec roku" - powiedziała prezes dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, cytowana w komunikacie.

Zapisy na akcje spółki ruszyły w połowie stycznia 2017 roku. Środki z emisji akcji spółka przeznaczy na rozwój sprzedaży swojego produktu, a także prace rozwojowe nad urządzeniem Pregnabit drugiej generacji. Dziś telemedyczne KTG Pregnabit do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań oraz platforma do analizowania zapisów KTG jest w fazie zaawansowanych beta-testów, podano także.

"Nasz proces sprzedaży został wsparty programem beta-testów nadzorowanym przez lekarzy ginekologów, którego celem jest dalsze doskonalenie urządzenia oraz usługi diagnostycznej po to, aby przygotować się do ekspansji globalnej. Program wzorowany jest na zaawansowanych programach optymalizacji nowo wprowadzanych produktów stosowanych przez najbardziej innowacyjne firmy działające w segmencie digital-health" - powiedziała szefowa działu technologii Anna Skotny, również cytowana w komunikacie.

Firma chce zakończyć etap beta-testów najpóźniej w czerwcu 2017 roku. Strategia sprzedażowa Nestmedic obejmuje także wejście na rynki zagraniczne. Spółkaotrzymała certyfikację CE oraz ISO 13485, które pozwalają firmie sprzedawać produkt w Unii Europejskiej, rozpoczęła też proces certyfikacji na rynkach zagranicznych, wystąpi między innymi o certyfikat FDA, czyli amerykańskiej Agencji Żywności i Leków, podsumowano.

(ISBnews)

d21ldwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ldwn