Trwa ładowanie...
de1xbks

Netia chciałaby przedstawić politykę dywidendową na początku 2011 r. (opis)

04.11. Warszawa (PAP) - Netia podtrzymuje, że chciałaby przedstawić na początku 2011 roku politykę dywidendową na kolejne lata - poinformował podczas telekonferencji z analitykami...

de1xbks
de1xbks

04.11. Warszawa (PAP) - Netia podtrzymuje, że chciałaby przedstawić na początku 2011 roku politykę dywidendową na kolejne lata - poinformował podczas telekonferencji z analitykami prezes spółki Mirosław Godlewski. W 2011 roku Netia chciałaby zwiększyć liczbę uwolnionych węzłów LLU do ok. 700 z ponad 500 w 2010 roku.

"Tak jak mówiłem wcześniej, myślę, że na początku przyszłego roku powinniśmy ogłosić politykę dywidendową" - powiedział Godlewski.

Doprecyzował, że nastapiło by to najpóźniej wraz z wynikami pełnorocznymi za 2010 rok.

Netia podała wcześniej w czwartek, że zamierza utrzymać saldo środków własnych na poziomie około 300 mln zł na poczet potencjalnych akwizycji jak długo takie transakcje będą potencjalnie dostępne w najbliższej przyszłości oraz że rozważy rekomendowanie w 2011 r. wypłaty dywidendy z nadwyżek wygenerowanych środków pieniężnych ponad tę kwotę 300 mln zł, o ile nie zmaterializują się potencjalne akwizycje.

de1xbks

Spółka podała też, że łączna wartość środków finansowych, które mogą być przeznaczone przez grupę Netia na potrzeby finansowania potencjalnych akwizycji przekracza 1,0 mld zł (uwzględniając środki własne spółki, które na 30 września 2010 r. wynosiły 313,3 mln zł).

Netia jest zainteresowana kupnem Exatela od PGE oraz Telefonii Dialog od KGHM.

"Jeśli kupimy obie spółki to prawdopodobnie nie będzie dywidendy w krótkim terminie, ale w dłuższym terminie dywidenda będzie większa. Z drugiej strony jeśli nie kupimy, to dywidenda będzie większa w krótkim terminie" - powiedział na konferencji prasowej Jonathan Eastick, dyrektor finansowy Netii.

"Gdyby była możliwość zrobienia tych dwóch akwizycji i potrzeba wyjścia poza jeden miliard złotych, to myślę, że nie byłoby z tym problemu. Mam takie przekonanie po wcześniejszych rozmowach z bankami" - powiedział dziennikarzom po konferencji Godlewski.

de1xbks

Prezes powiedział też, że Netia byłaby być może zainteresowana również kupnem TK Telekom, jednak to zależałoby od sfinalizowania akwizycji Exatela i Dialogu. Dodał, że Hawe nie leży w zakresie zainteresowań Netii.

"Nasz apetyt na Hawe jest niewielki" - powiedział Godlewski.

Godlewski powiedział też, że biorąc pod uwagę znakomity postęp w rozwoju usług LLU, które oferowały wyższą rentowność niż usługi BSA, Netia rozważa zwiększenie liczby węzłów LLU do ok. 700 węzłów w 2011 roku.

Prezes zapowiedział też, że Netia powinna zakończyć 2010 rok z 120-130 tys. klientów LLU.

Na 4 listopada 2010 r. Netia posiadała ponad 107.000 klientów LLU oraz 475 uwolnionych węzłów abonenckich, a zgodnie z wcześniejszymi planami na koniec 2010 roku ma być ponad 500 uwolnionych węzłów LLU.(PAP)

bas/ jtt/

de1xbks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de1xbks