Trwa ładowanie...
d2qnboo
d2qnboo

Netia może podpisć umowę zakupu 100% udziałów w TK Telekom od PKP w ciągu 10 dni

Warszawa, 08.07.2015 (ISBnews) - Spełniły się warunki dotyczące umowy przedwstępnej pomiędzy Netią jako kupującym a spółką Polskie Koleje Państwowe jako sprzedającym, skutkujące zobowiązaniem do zawarcia umowy przyrzeczonej sprzedaży 100% udziałów w spółce TK Telekom sp. z o.o., podała Netia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2qnboo

"Emitent uzyskał zgodę na dokonanie koncentracji wyrażoną przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w dn. 6 lipca 2015 r. i w dniu 7 lipca 2015 r. dokonał zgodnie z umową należytego zawiadomienia o tym fakcie PKP S.A. W związku z tym zawarcie umowy przyrzeczonej powinno nastąpić w terminie 10 dni roboczych od zawiadomienia lub w innej dacie uzgodnionej przez strony na piśmie" - czytamy w komunikacie.

Na początku maja Netia zawarła przedwstępną umowę nabycia 100% udziałów spółki TK Telekom od grupy PKP. Z tytułu ceny sprzedaży 769 801 udziałów w kapitale zakładowym TK Telekom Netia zobowiązała się do zapłaty PKP S.A. w dniu zawarcia umowy przyrzeczonej kwoty 221,86 mln zł.
Po transakcji grupa Netia znacznie zwiększy zasięg własnej sieci światłowodowej - TK Telekom posiada około 7,5 tys. km linii światłowodowych w ramach sieci szkieletowej.

Pod koniec listopada ub.r. PKP podały, że otrzymały oferty wstępne potencjalnych inwestorów dotyczące nabycia udziałów w TK Telekom. Proces due diligence spółki przez inwestorów dopuszczonych do dalszego postępowania na podstawie oceny tych ofert miał się rozpocząć przed końcem roku. Na początku kwietnia "Parkiet" podał, powołując się na nieoficjalne informacje, że wyłączność na negocjacje zakupu TK Telekom otrzymała Netia.

(ISBnews)

d2qnboo

Podziel się opinią

Share
d2qnboo
d2qnboo