Trwa ładowanie...
d12r8nf

Netia myśli o kolejnych akwizycjach, będzie zainteresowana TK Telekom i Exatelem (opis)

30.09. Warszawa (PAP) - Netia, która podpisała warunkowe umowy w sprawie przejęcia Telefonii Dialog i Crowley Data Poland, myśli o kolejnych akwizycjach. Będzie zainteresowana...

Share
d12r8nf

30.09. Warszawa (PAP) - Netia, która podpisała warunkowe umowy w sprawie przejęcia Telefonii Dialog i Crowley Data Poland, myśli o kolejnych akwizycjach. Będzie zainteresowana przejęciem TK Telekom, jak i Exatela - poinformował na konferencji prasowej Mirosław Godlewski, prezes Netii.

"Pierwsze litery Crowley, Dialog, Netia nie przez przypadek układają się w CDN, bo chcemy patrzeć na tę transakcję jako na potencjał zwiększonych mocy do dalszej konsolidacji na rynku" - powiedział Godlewski.

"Dlaczego mówię, że ciąg dalszy nastąpi: nasze połączone moce w zakresie generowania gotówki skoczą do poziomu ponad 350 mln zł. Będziemy mogli kontynuować buy-back nie tylko ten obecny, ale też w tym większym zakresie 12,5 proc. lub zaangażować się w akwizycję podobną w skali do Dialogu. Zadłużenie 1x EBITDA jest bardzo bezpieczne i na tyle małe, że daje nam swobodne myślenie o kolejnych akwizycjach" - dodał.

Prezes powiedział też, że Netia jest zainteresowana zarówno TK Telekom, jak i Exatelem, a także nadal przejmowaniem mniejszych sieci ethernetowych.

d12r8nf

"Ciąg dalszy nastąpi i oczywiście już o tym myślimy. To, że wydaliśmy zasoby gotówkowe, wcale nie uniemożliwia nam kontynuowania skupu własnych akcji, ale w pierwszej kolejności myślimy o konsolidacji" - powiedział Godlewski.

"Na sprzedaż wystawiono TK Telekom i oczywiście będziemy się przyglądać tej spółce. Są także niepotwierdzone informacje prasowe, że PGE będzie jeszcze raz wystawiał Exatel na sprzedaż, ale raczej w przyszłym roku (...) więc też się temu przyjrzymy. Na pewno będziemy patrzyli na obie spółki i mamy też potencjał do kupna obu spółek, ale czy będzie chcieli przejąć obydwie, to zobaczymy po przeprowadzeniu due diligence" - dodał.

"Będziemy kontynuować też zakup spółek ethernetowych" - powiedział również.

W czwartek wieczorem Netia poinformowała, że podpisała warunkowe umowy kupna 100 proc. akcji Telefonii Dialog za 944 mln zł i 100 proc. udziałów w Crowley Data Poland za 31,8 mln USD. Część środków na sfinansowanie transakcji pochodzić będzie z bankowych kredytów.

d12r8nf

"Zapłaciliśmy z Crowley w dolarach, ale dokonaliśmy hedgingu w dniu 16 września, gdy dolar kosztował 3,14 zł" - powiedział na konferencji prasowej Jonathan Eastick, dyrektor finansowy Netii.

Nabycie Dialogu zostanie sfinansowane ze środków własnych Netii oraz poprzez wykorzystanie kredytu terminowego z 5-letnim okresem spłaty, który został podpisany przez spółkę w czwartek na mocy porozumienia z 2010 r. Wskaźnik pro forma zadłużenia netto do zysku EBITDA po przejęciu (nie uwzględnia synergii) jest oczekiwany na poziomie około 1x EBITDA.(PAP)

bas/ ana/

d12r8nf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12r8nf
d12r8nf