Trwa ładowanie...
d47onez

Netia na finiszu rozmów z bankami w sprawie linii kredytowej

9.4.Warszawa (PAP) - Netia liczy na zakończenie w maju negocjacji
z konsorcjum banków w sprawie zwiększenia elastyczności
wykorzystania 375 mln zł linii kredytowej -...

d47onez
d47onez

9.4.Warszawa (PAP) - Netia liczy na zakończenie w maju negocjacji z konsorcjum banków w sprawie zwiększenia elastyczności wykorzystania 375 mln zł linii kredytowej - poinformował dziennikarzy Jon Eastick, dyrektor finansowy spółki.

"Rozmowy nadal trwają i myślę, że zabierze to kilka tygodni" - powiedział Eastick po czwartkowym WZA.

Pytany, czy rozmowy mogą zakończyć się w maju, potwierdził.

Prezes Netii Mirosław Godlewski dodał, że większość banków w konsorcjum już wyraziła swoją aprobatę na zwiększenie elastyczności wykorzystania 375 mln zł środków dostępnych w ramach linii kredytowej w celu skupu akcji własnych i/lub akwizycji większej skali.

d47onez

Oprócz dostępnej linii kredytowej telekom miał na koniec 2008 roku środki pieniężne i ich ekwiwalenty w wysokości 192,7 mln zł.

Godlewski mówił wcześniej, że łącznie dostępne zasoby Netii wynoszą blisko 600 mln zł. Prezes informował również, że spółka mogłaby być zainteresowana kupnem Dialogu, jeśli ten byłby wystawiony na sprzedaż przez KGHM.

Obecnie głównymi akcjonariuszami Netii są: Third Avenue International Value Fund, który ma 24,08 proc. głosów na WZA, Sisu Capital posiadający 10,03 proc. głosów, ING OFE (9,49 proc. głosów) oraz Pioneer Pekao Investment Management (8,83 proc.).

Największy akcjonariusz deklaruje się jako długoterminowy inwestor.

d47onez

"Jesteśmy długoterminowym akcjonariuszem. Nasz średni horyzont inwestycyjny to 7 lat. Podoba nam się zarząd, aktywa i strategia spółki" - powiedział w czwartek Jakub Rehor, przedstawiciel funduszu, który jest akcjonariuszem Netii od 2006 roku.

W czwartek WZA Netii zatwierdziło sprawozdanie finansowe za 2008 rok i udzieliło absolutorium zarządowi oraz dokonało zmian w radzie nadzorczej. Do rady, która składa się z 9 członków, weszło 6 nowych.

Roszady w radzie nadzorczej są wynikiem zmian w akcjonariacie spółki, po tym jak Novator sprzedał 30,33 proc. akcji Netii funduszom inwestycyjnym.(PAP)

bas/ epo/ jtt/

d47onez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47onez