Trwa ładowanie...
djws30j

Netia pracuje nad strategią rozwoju, szczegóły poda za kilka dni

Warszawa, 25.02.2016 (ISBnews) - Netia przygotowuje aktualizację strategii rozwoju. Szczegółowe rekomendacje zostaną przedstawione radzie nadzorczej w ciągu kilku dni, poinformował prezes Tomasz Szopa. 

Share
djws30j

"Pracujemy nad zmianami strategii ogłoszonej przez spółkę około 1,5 roku temu. Musimy przeprowadzić jeszcze analizy i w ciągu kilku dni będziemy w stanie przedstawić rekomendację radzie nadzorczej" - powiedział Szopa podczas konferencji prasowej.

Dodał, że w związku z tymi pracami nie może również ujawnić wartość inwestycji na ten rok, ani również przedziału, w jakim miałyby się one zawierać.

Zarząd nie podjął również jeszcze decyzji w kwestii treści uchwały dotyczącej dywidendy. Ewentualna jej wypłata zgodnie z wcześniej przyjętym programem (42 grosze na akcję) wymagałaby od spółki prawdopodobnie zaciągnięcia kredytu. "Biorąc pod uwagę obecne zadłużenie spółki, zdolność do ewentualnej wypłaty dywidendy mamy" - dodał członek zarządu ds. finansowych Katarzyna Iwuć.

Spółka szacuje, że w związku z trwającym procesem integracji spółki TK Telekom przez Netię docelowa wartość synergii na poziomie FCF (free cash flow)
wynosi 35 mln zł. Łączne koszty uzyskania synergii w latach 2015-2018 wyniosą około 18 mln zł po stronie kosztów operacyjnych i około 33 mln zł po stronie nakładów inwestycyjnych.

djws30j

"Spodziewamy się, że 2018 roku będziemy mieli pełny efekt synergii" - dodała Iwuć.

Prezes podkreślił, że w efekcie akwizycji TK Telekom pozycja finansowa Grupy Netia pozostaje silna z dźwignią finansową na komfortowym poziomie poniżej 0,6x skorygowanego zysku EBITDA za 2015 rok w kwocie 457 mln zł. "Mamy więc zdolność do prowadzenia dalszych inwestycji" - dodał Szopa.

Pod koniec lipca ub. r. Netia sfinalizowała umowę nabycia 100% udziałów w TK Telekom od Grupy PKP za ok. 222 mln zł.

Netia odnotowała 2,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2015 r. wobec 174,83 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 1 572,18 mln zł w 2015 r. wobec 1 674,04 mln zł.

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.

(ISBnews)

djws30j

Podziel się opinią

Share
djws30j
djws30j