Trwa ładowanie...
d1kpgt0
giełda

Netia zamierza refinansować dług 200 mln zł oraz uzyskać 200 mln zł z EBI

Warszawa, 25.04.2017 (ISBnews) - Netia zamierza pozyskać refinansowanie obecnego zadłużenia w wysokości 200 mln zł z mBanku, BnB Polska i DnB w celu realizacji projektu modernizacji infrastruktury sieci spółki w standardzie NGA, poinformowała spółka.

Share
d1kpgt0

"Celem zabezpieczenia źródeł finansowania projektu NGA, do dnia publikacji niniejszego raportu bieżącego, spółka podjęła niewiążące negocjacje z instytucjami finansowymi w zakresie pozyskania refinansowania obecnego zadłużenia spółki w wysokości 200 000 000 zł. Przedmiotowe negocjacje są prowadzone przez spółkę z konsorcjum banków mBank S.A. z siedzibą w Warszawie, DnB Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie oraz DnB Bank ASA z siedzibą w Oslo i mają na celu uzyskanie przez emitenta refinansowania zobowiązań wynikających z umowy kredytowej, o której zawarciu spółka informowała raportem bieżącym nr 45/2015 z dnia 10 lipca 2015 r. " - czytamy w komunikacie.

Netia poinformowała, że finansowanie nie zwiększa poziomu zadłużenia spółki.

Spółka podała również, że zamierza uzyskać dodatkowe finansowanie z Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) również w wysokości 200 mln zł.

d1kpgt0

"Jednocześnie zarząd spółki, w celu wskazanym powyżej, podjął również negocjacje z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym z siedzibą w Luxemburgu. Przedmiotem negocjacji jest uzyskanie przez spółkę dodatkowego finansowania na poziomie ok. 200 000 000 zł" - czytamy dalej.

"Mając na względzie podjęcie przez walne zgromadzenie akcjonariuszy uchwały w sprawie podziału zysku za rok 2016 w wysokości 0,38 zł za 1 akcję spółki, tj. uchwalenie ogólnej kwoty dywidendy w wysokości 132 402 018,31 zł, która zostanie powiększona o kwotę wynikającą z iloczynu dywidendy na jedną akcję oraz ilości akcji serii L emitowanych w ramach kapitału warunkowego, o ile zostaną wyemitowane do dnia dywidendy, a następnie pomniejszona o kwotę wynikającą z iloczynu dywidendy na jedną akcję oraz ilości akcji własnych spółki nabytych w ramach Programu nabywania akcji własnych spółki, które będą w posiadaniu spółki w dniu dywidendy, zarząd spółki podjął decyzję o rozpoczęciu wiążącego etapu negocjacji z wyżej wskazanymi instytucjami finansowymi w celu pozyskania środków na realizację Projektu NGA" - wskazano także.

Zarząd podkreślił, że zamierza pozyskać dodatkowe finansowanie krótkoterminowe w formie linii bieżących.

Netia S.A. to operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, internetu stacjonarnego oraz mobilnego, telefonii stacjonarnej, a także telefonii komórkowej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r.

(ISBnews)

d1kpgt0

Podziel się opinią

Share
d1kpgt0
d1kpgt0