Trwa ładowanie...
dfqc6hr
16-03-2017 12:51

Neuca planuje zainwestować ok. 20 mln zł w przejęcia przychodni w tym roku

Warszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Neuca zamierza wydać ok. 20 mln zł na przejęcia przychodni w 2017 r., natomiast w uzasadnionych przypadkach być może przekroczy ten poziom, poinformował wiceprezes ds. finansowych Grzegorz Dzik.

dfqc6hr
dfqc6hr

"Pozyskujemy cały czas przychodnie. To jest rynek szeroki. Chcemy wydać na przychodnie na 20 mln - poszukujemy przychodni od strony biznesowej, dobrze zbilansowanych" - powiedział Dzik podczas konferencji prasowej.

"Jeżeli trafią nam się przychodnie i będą spełniały nasze kryteria i wartość wyjdziepoza ten poziom - będziemy się zastanawiać" - dodał.

Do końca lutego 2017 roku Neuca zwiększyła sieć przychodni lekarskich Świat Zdrowia do 57 placówek, obejmujących zasięgiem ponad 120 tys. pacjentów.

Neuca - w przeciwieństwie do innego dystrybutora farmaceutycznego, Peliona, zamierza pozostać na GPW.

dfqc6hr

"Nie myślimy o wyjściu z giełdy, mamy pomysł na biznes długoterminowy. Jesteśmy pewni tego, że będziemy rynek kapitałowy wpisuje się w misję naszą, w naszą strategię" - powiedział prezes Piotr Sucharski podczas konferencji.

W tym tygodniu Korporacja Inwestycyjna Polskiej Farmacji (KIPF) ogłosiła publiczne wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Pelion po cenie 52,33 zł za akcję. Wzywający planuje wycofanie spółki z GPW.

Grupa Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków. Łączny udział spółek z grupy Neuca w krajowym rynku hurtu aptecznego na koniec 2016 r. wyniósł 29,4%.

(ISBnews)

dfqc6hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfqc6hr