Trwa ładowanie...
d1mstcf

Newag ma dofinansowanie z NCBiR na ponad 15 mln zł

Warszawa, 06.05.2016 (ISBnews) - Newag zawarł umowę z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) dofinansowania realizacji projektu prac rozwojowych, poinformowała spółka. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 38,54 mln zł, z czego NCBiR udzieli dofinansowania w kwocie nieprzekraczającej 15,42 mln zł, podano także.

Share
d1mstcf

"Projekt Pierwsza na świecie rodzina autonomicznych, rekonfigurowanych, bimodalnych pojazdów trakcyjnych przeznaczonych do realizacji przewozów w ruchu pasażerskim międzyregionalnym, regionalnym i aglomeracyjnym, spełniających wymagania Technicznych Specyfikacji Interoperacyjności TSI" w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Powinien zostać zrealizowany do dnia 30.04.2018 r." - czytamy w komunikacie.

Spółka zobowiązuje się zapewnić trwałość efektów projektu przez okres 5 lat od dnia zakończenia realizacji projektu (okres trwałości projektu), podano także.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r. W 2015 r. spółka miała 1,04 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d1mstcf

Podziel się opinią

Share
d1mstcf
d1mstcf