Trwa ładowanie...
d2mmilv

Newag szacuje krajowy popyt na 20-30 EZT w IV kwartale

Warszawa, 01.09.2015 (ISBnews) - Newag szacuje popyt na rynku krajowym na dostawę 20-30 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) w IV kw. br. W segmencie modernizacji lokomotyw spalinowych, spółka spodziewa się popytu na poziomie ok. 5-15 lokomotyw, podał Newag.

Share
d2mmilv

"Spółka prowadzi ciągły monitoring krajowego i zagranicznego rynku zakupów i modernizacji taboru kolejowego. Aktualnie zostały ogłoszone 2 postępowania przetargowe na dostawę łącznie 17 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W ocenie zarządu, na rynku krajowym w IV kwartale bieżącego roku, można spodziewać się rozpoczęcia postępowań przetargowych na dostawę od 20 do 30 jednostek elektrycznych zespołów trakcyjnych. W segmencie modernizacji lokomotyw spalinowych, spółka spodziewa się popytu na poziomie ok. 5-15 lokomotyw" - czytamy w raporcie półrocznym.

Spółka spodziewa się istotnie zwiększonej presji cenowej ze strony konkurencji, podano również.

W ocenie zarządu rozpoczęcie inwestycji w nowy i zmodernizowany tabor kolejowy finansowanych z nowej perspektywy finansowej środków europejskich, będzie miało istotne znaczenie dla perspektyw działalności spółki w roku 2016 i latach kolejnych. W perspektywie ostatniego kwartału 2015 r., spółka posiada pełny portfel zamówień.

d2mmilv

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. W zakładach spółki w Nowym Sączu prowadzone są prace w segmencie elektrycznych zespołów trakcyjnych, wagonów osobowych i lokomotyw spalinowych. Należąca do grupy spółka Newag Gliwice S.A. specjalizuje się w obszarze produkcji oraz modernizacji lokomotyw elektrycznych. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2013 r.

(ISBnews)

d2mmilv

Podziel się opinią

Share
d2mmilv
d2mmilv