Trwa ładowanie...
d1bb7tg

Nextbike Polska z grupy Larq ma umowę na Warszawski Rower Publiczny

Warszawa, 25.08.2016 (ISBnews) - Nextbike Polska - spółka zależna od Larq - zawarła z Miastem Stołecznym Warszawa jako zamawiającym, w imieniu i na rzecz, którego działał Zarząd Dróg Miejskich umowę, której przedmiotem jest usługa polegająca na uruchomieniu oraz zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu Warszawski Rower Publiczny (WRP), podał Larq. Umowa, zawarta na okres do 15 grudnia 2020 r. ma wartość nie większą niż 44,8 mln zł brutto.

Share
d1bb7tg

"Przedmiotem [umowy] jest usługa polegająca na uruchomieniu oraz zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu Warszawski Rower Publiczny (WRP) w taki sposób, aby każdy uprawniony klient mógł wypożyczyć rower wg taryfy ustalonej przez zamawiającego" - czytamy w komunikacie.

Umowa została zawarta w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na okres do dnia 15 grudnia 2020 roku.

"Nextbike zobowiązał się wykonać przedmiot umowy we wskazanych w umowie terminach, przy czym uruchomienie pierwszej części systemu WRP powinno nastąpić w dniu 1 marca 2017 roku, natomiast uruchomienie drugiej części systemu WRP (podsystem rowerów elektrycznych) powinno nastąpić w dniu 1 czerwca 2017 roku" - czytamy dalej.

Wartość umowy nie przekroczy kwoty 44 804 998,39 zł brutto (11 201 249,59 zł brutto rocznie), podano także.

d1bb7tg

"Na warunkach określonych w umowie zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji, polegającego na zwiększeniu liczby stacji i rowerów w systemie WRP. Zamawiający dopuszcza również możliwość przyłączania do systemu WRP przez Nextbike dodatkowych rowerów i stacji rowerowych, realizowanych ze środków własnych wykonawcy lub pochodzących od osób trzecich, po uprzednim uzyskaniu pisemnego zezwolenia zamawiającego. Przychody z wypożyczenia przyłączonych rowerów należeć będą do Nextbike" - napisano także w komunikacie.

Na początku lipca Larq podał, że oferta Nextbike Polska na kwotę 44,8 mln zł okazała się jedyna w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego przez Miasto Stołeczne Warszawę - Zarząd Dróg Miejskich na obsługę Veturilo.

W październiku 2015 r. spółka CAM Media zmieniła nazwę na Larq. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r. Filarami biznesu grupy są Nextbike Polska - największy w Polsce dostawca i operator miejskich systemów rowerowych, Synergic - wiodący krajowy operator i właściciel niestandardowych nośników reklamy zewnętrznej oraz Brand24 - właściciel autorskiego narzędzia do monitoringu treści w internecie.

(ISBnews)

d1bb7tg

Podziel się opinią

Share
d1bb7tg
d1bb7tg