Trwa ładowanie...
d788nqb

NFI Empik kupił 61,49 proc. akcji e-Muzyka za 7,6 mln zł (opis)

...

Share
d788nqb

24.02. Warszawa (PAP) - NFI Empik Media & Fashion kupił pakiet kontrolny 61,49 proc. akcji spółki e-Muzyka za 7,6 mln zł - poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.

Akcje zostały kupione od Capital Parnters, IQ Partners, CDM Capital Partners oraz innych Akcjonariuszy.

NFI Empik podał, że ma prawo wykupu 14,63 proc. akcji należących do Roberta Knazia, prezesa spółki, w ramach wzajemnych opcji PUT/CALL. Umowa gwarantuje kontynuację zarządzania spółką przez jej dotychczasowego prezesa.

d788nqb

"Przejęcie e-Muzyka wpisuje się w strategię rozwoju kanału sprzedaży internetowej EMF, w tym kontynuację budowy na polskim rynku szerokiej oferty kontentu cyfrowego związanego z kulturą i rozrywką" - poinformowała spółka w komunikacie.

NFI Empik poinformował, że dzięki przejęciu tej spółki znacząco umocni pozycję jako dystrybutora kontentu cyfrowego na rynku polskim.

"Poprzez inwestycję w spółkę e-Muzyka Grupa EMF pozyskuje dodatkowe, kluczowe kompetencje, które pozwolą jej stać się istotnym graczem na rynku dystrybucji kontentu cyfrowego i umożliwią dołączenie do oferty książek elektronicznych - które EMF produkuje i sprzedaje zarówno hurtowo jak i detalicznie - oferty muzyki cyfrowej. W przyszłości będziemy starali się dynamicznie rozbudowywać portfolio kategorii cyfrowych" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Szymański, prezes NFI Empik.

NFI Empik podał, że e-Muzyka będzie kontynuowała strategię pozyskiwania nowych klientów na rynku polskim. Kontent cyfrowy oferowany przez tę spółkę będzie nadal dystrybuowany w kanale B2B, m.in. operatorom telefonii komórkowej, telewizjom kablowym i dystrybutorom detalicznym.

NFI Empik liczy, że dzięki tej transakcji uzyskanie zostaną istotne synergie, m.in. wykorzystanie potencjału sprzedażowego i rozpoznawalności marki Empik/empik.com do sprzedaży detalicznej muzyki cyfrowej. (PAP)

seb/ asa/

d788nqb

Podziel się opinią

Share
d788nqb
d788nqb