Trwa ładowanie...

NFI Midas podpisał list intencyjny z chińskim Huawei

Grupa NFI Midas, kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka, podpisała list intencyjny z chińskim producentem sprzętu i oprogramowania telekomunikacyjnego Huawei - poinformował w czwartek NFI Midas.

NFI Midas podpisał list intencyjny z chińskim HuaweiŹródło: AKPA
d40jocc
d40jocc

Jak podała Grupa, chiński producent ma być dostawcą sprzętu i oprogramowania niezbędnego do stworzenia ogólnopolskiej sieci telekomunikacyjnej w technologii HSPA+/LTE. Chodzi o budowaną przez spółki należące do Solorza-Żaka sieć szybkiego internetu. Wartość projektu oszacowano na 235-300 mln euro, a Huawei zobowiązał się do pomocy w zorganizowaniu finansowania tej inwestycji.

- Zawarcie listu intencyjnego z Huawei to wyraźny krok w kierunku budowy ogólnopolskiej sieci szybkiego internetu. Czas realizacji projektu założony w umowie z dostawcą infrastruktury to trzy lata, czyli tyle ile zakładaliśmy na budowę sieci - poinformował członek zarządu NFI Midas Maciej Kotlicki.

W liście intencyjnym strony zobowiązały się do wynegocjowania ostatecznych umów, szczegółowo określających zakres współpracy.

Technologia LTE pozwala na przesyłanie danych mobilnie - przy maksymalnej prędkości pobierania do 100 Mb/s oraz maksymalnej prędkości wysyłania do 50 Mb/s. Jest budowana dzięki częstotliwościom należącym do spółek zależnych Grupy (CenterNet i Mobyland). 21 października Spółka CenterNet wchodząca w skład Grupy Kapitałowej NFI Midas ponownie wygrała zaskarżony wcześniej przez PTC przetarg Urzędu Komunikacji Elektronicznej na częstotliwości radiowe 1800 MHz. Tuż za nią ulokowała się spółka Mobyland, także wchodząca w skład Grupy Kapitałowej NFI Midas.

d40jocc

W skład Grupy NFI Midas wchodzą spółki CenterneNet oraz Mobyland. W najbliższym czasie Spółka zamierza powiększyć grupę o kolejną Spółkę Aero2 i sfinansować rozbudowę sieci nadajników, umożliwiając świadczenie usługi szybkiego internetu na terenie całej Polski.

Huawei to chiński koncern, specjalizujący się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych, a także informatycznych. Produkty i usługi firmy są wykorzystywane w ponad 140 krajach. W Polsce Huawei jest znany głównie za sprawą bezprzewodowych modemów, które sprzedawane są w ofertach internetu bezprzewodowego operatorów komórkowych. Firma produkuje też m.in. telefony komórkowe.

d40jocc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40jocc