Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
piwo
18-08-2010 (13:25)

Nie było chętnych na zakup ostatniego państwowego browaru

Nie było chętnych na zakup ostatniego państwowego browaru w Polsce w Czarnkowie (wielkopolskie). - Nie było żadnej oferty kupna - powiedział PAP organizator przetargu, zastępca dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu Sławomir Gawełek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyrekcja zezwoliła jedynie na picie piwa podczas przerwy na lunch
Dyrekcja zezwoliła jedynie na picie piwa podczas przerwy na lunch (Jupiterimages)
WP

Agencja chciała sprzedać nieruchomość wraz z działającym browarem za 6,1 miliona złotych. Kupiec był zobowiązany do wykupienia zapasów i bieżącej produkcji browaru (szacowanych na około 1,9 miliona złotych), zatrudnienia wszystkich 34 pracowników oraz zainwestowania w produkcję piwa (dostosowanie warunków produkcji do wymagań systemu HACCP, czego koszt szacowany jest na co najmniej milion złotych).

Browar w Czarnkowie produkuje piwo od 1893 roku. Obecnie ma w ofercie trzy rodzaje piwa, które są produkowane w tradycyjne sposób, bez użycia sztucznych dodatków i bez użycia chemicznych utrwalaczy. W ubiegłym roku browar przyniósł straty, w pierwszym półroczu 2010 roku wypracował zysk. W całym 2010 roku browar wyprodukuje ponad 30 tys. hektolitrów piwa.

Polub WP Finanse
WP
WP