Trwa ładowanie...
piwo
18-08-2010 13:25

Nie było chętnych na zakup ostatniego państwowego browaru

Nie było chętnych na zakup ostatniego państwowego browaru w Polsce w Czarnkowie (wielkopolskie). - Nie było żadnej oferty kupna - powiedział PAP organizator przetargu, zastępca dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu Sławomir Gawełek.

Nie było chętnych na zakup ostatniego państwowego browaruŹródło: Jupiterimages
d1fog6w
d1fog6w

Agencja chciała sprzedać nieruchomość wraz z działającym browarem za 6,1 miliona złotych. Kupiec był zobowiązany do wykupienia zapasów i bieżącej produkcji browaru (szacowanych na około 1,9 miliona złotych), zatrudnienia wszystkich 34 pracowników oraz zainwestowania w produkcję piwa (dostosowanie warunków produkcji do wymagań systemu HACCP, czego koszt szacowany jest na co najmniej milion złotych).

Browar w Czarnkowie produkuje piwo od 1893 roku. Obecnie ma w ofercie trzy rodzaje piwa, które są produkowane w tradycyjne sposób, bez użycia sztucznych dodatków i bez użycia chemicznych utrwalaczy. W ubiegłym roku browar przyniósł straty, w pierwszym półroczu 2010 roku wypracował zysk. W całym 2010 roku browar wyprodukuje ponad 30 tys. hektolitrów piwa.

d1fog6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fog6w