Trwa ładowanie...
d4jh9z7

Nie kupuj dziecku zabawek w tym sklepie internetowym. Możesz stracić wszystkie pieniądze z konta

Wygląda jak zwykły sklep internetowy, ale to niebezpieczne narzędzie przestępców, którzy w perfidny sposób okradają niczego nie podejrzewających klientów. Eksperci ostrzegają przed MojeKlocki.com.
Share
Uwaga na fałszywy sklep z klockami
Uwaga na fałszywy sklep z klockami Źródło: Shutterstock.com
d4jh9z7

Kupujemy dziecku klocki Lego w internetowym sklepie, który oferuje korzystne ceny, ale towar nie dociera. Denerwujące? Może być gorzej - przestępcy czyszczą do zera konto w banku, z którego robiliśmy przelew.

Przed zakupami w MojeKlocki.com ostrzega serwis Zaufana Trzecia Strona. Eksperci wskazują, że to nowy przypadek oszustwa internetowego.

Nowość polega na tym, że przestępcy połączyli dwa typy oszustwa w jeden - fałszywy sklep internetowy i fałszywe strony pośredników płatności.

d4jh9z7

*Zobacz także: Brudna prawda o zabawkach. Wstrząsający raport naukowców *

Mechanizm przestępstwa jest dość prosty - kupujemy towar w pozornie zwyczajnym sklepie online, ale gdy przychodzi kolej na płatność, okazuje się, że " trwa przerwa techniczna".

d4jh9z7

Po jakimś czasie przychodzi SMS na telefon, którego numer podaliśmy w formularzu zakupów. Znajduje się tam link do płatności. Strona pośrednika płatności oczywiście jest fałszywa, a przestępcy poznają nie tylko nasz login i hasło do konta w banku, ale także dostają jednorazowy kod do wykonania przelewu.

   Zrzut ekranu
Źródło: Zrzut ekranu

Teraz wystarczy moment, by przestępcy zalogowali się do naszego konta, zlecili przelew na kontrolowany przez siebie rachunek, a transakcję potwierdzili jednorazowym kodem. Pieniądze znikają bez śladu.

Niestety proceder ułatwia Google, które wyświetla oferty ze sklepu MojeKlocki.com po wpisaniu np. słowa "lego" w wyszukiwarkę. Sprawdziliśmy - wyskoczyły same wyniki prowadzące w ręce oszustów!

d4jh9z7

Chcesz opowiedzieć swoją historię? Daj nam znać przez dziejesie.wp.pl

d4jh9z7

Podziel się opinią

Share
d4jh9z7
d4jh9z7