Trwa ładowanie...
d1b7f7e

Nie ma dużych szans na mniejszy deficyt budżetowy w 2009 r. - Suchocka-Roguska, MF

17.11. Warszawa (PAP) - Szansa na mniejszy deficyt budżetowy w 2009 r. jest niewielka, tylko wyższe od zaplanowanych dochody mogą go zmniejszyć. Zwiększenie dotacji do FUS możliwe,...

Share
d1b7f7e

17.11. Warszawa (PAP) - Szansa na mniejszy deficyt budżetowy w 2009 r. jest niewielka, tylko wyższe od zaplanowanych dochody mogą go zmniejszyć. Zwiększenie dotacji do FUS możliwe, jeśli w budżecie pojawią się oszczędności - uważa wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.

"Szanse na niższy deficyt, niż zapisany w nowelizacji, rzeczywiście jest niewielka. Wydatki najprawdopodobniej zostaną wykonane w maksymalnym stopniu, bo jeśli gdziekolwiek pojawią się oszczędności, to będziemy starali się przeznaczyć je na spłatę zobowiązań" - powiedziała Suchocka-Roguska w wywiadzie dla wtorkowego "Dziennika Gazety Prawnej".

"I tylko wyższe od zaplanowanych dochody mogą wpłynąć na zmniejszenie deficytu. A nie mogę dziś powiedzieć, że dochody będą wyższe" - dodał.

Ministerstwo Finansów poinformowało w poniedziałek, że deficyt budżetowy po październiku 2009 roku wyniósł 24.041,6 mln zł, co daje 88,4 proc. deficytu w 2009 r., planowanego po nowelizacji budżetu, w wysokości 27.186,3 mln zł.

d1b7f7e

Suchocka-Roguska nie wyklucza możliwości zwiększenia dotacji dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, jeśli w budżecie pojawią się oszczędności.

Z komunikatu MF opublikowanego w poniedziałek wynika, że dotacje dla FUS po październiku wyniosły 30,4 mld zł, co daje 100 proc. środków przeznaczonych na rok 2009.

"Na razie w tegorocznym budżecie oszczędności nie ma. Szanse na zwiększenie dotacji do FUS nie są duże" - powiedziała. (PAP)

zaj/ gor/

d1b7f7e

Podziel się opinią

Share
d1b7f7e
d1b7f7e