Trwa ładowanie...

Nie ma pieniędzy na S7 w Krakowie

Koniec marzeń! Rząd nie da pieniędzy na dokończenie budowy drogi S7. Kraków znowu przegrał batalię o pieniądze na wschodnią obwodnicę z takimi miastami jak Poznań, czy Wrocław.

Share
Nie ma pieniędzy na S7 w Krakowie
Źródło: newspix.pl, Fot: Michał Stawowiak
d3bckyy

Kraków nadal bez obwodnicy! Niestety, w budżecie państwa na 2013 roku ponownie nie zabezpieczono środków na dokończenie drogi S7. Wbrew wcześniejszym obietnicom, posłowie PO z Małopolski nie przeforsowali w Sejmie dotacji na tak ważną dla Krakowa i regionu inwestycję.
- To są puste obietnice! Posłowie PO w Krakowie obiecują pieniądze na S7, a w Warszawie głosują inaczej - mówi Stanisław Cenda (62 l.), kierowca.

- Tymczasem budowa wschodniej obwodnicy miasta to kluczowa inwestycja zarówno dla mieszkańców Krakowa, jak i całego regionu.

d3bckyy

Przypomnijmy! Wschodnia obwodnica miasta miała połączyć węzeł Rybitwy z ul. Igołomską. Jednak rząd nie przyznał pieniędzy na zakończenie inwestycji. Efekt jest taki, że 5-kilometrowy odcinek drogi, kończy się... w polu.

- Wyrzucono w błoto kilka milionów złotych budując odcinek S7 między węzłem Bieżanów, a węzłem Rybitwy. - mówi poseł PiS Andrzej Adamczyk.

W dzisiejszym Fakcie polecamy również: Zobacz dżunglę w środku miasta

d3bckyy

Podziel się opinią

Share
d3bckyy
d3bckyy