Trwa ładowanie...
d4jrl4g
d4jrl4g

Nie ma przeszkód do połączenie OLPP z PERN

Zamiar połączenia Operatora Logistycznego Paliw Płynnych (OLPP) z Przedsiębiorstwem Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) nie jest sprzeczny z rządową strategią dla sektora naftowego - powiedział we wtorek PAP wiceminister skarbu Krzysztof Żuk.
Share
d4jrl4g

_ Połączenie OLPP i PERN powinno być zrealizowane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Obecnie jest aktualizowana wycena OLPP; potrzebne będą jeszcze zgody korporacyjne oraz wniosek do Rady Ministrów o wyrażenie zgody na podwyższenie kapitału grupy PERN _ - wyjaśnił wiceszef resortu skarbu.

Wydzielenie z PERN rurociągów produktowych, którymi transportowane są gotowe paliwa, zakłada przyjęta przez rząd w lutym 2007 roku strategia dla przemysłu naftowego. Przewiduje ona, że PERN ma skupić się na zarządzaniu rurociągami przesyłającymi ropę naftową.

_ Cały system rurociągów jest w PERN. On nie został wydzielony, jeśli chodzi o rurociągi produktowe. Połączenie (OLPP i PERN - PAP) polegałoby na tym, że w miejsce Skarbu Państwa, który jest właścicielem 100 proc. akcji OLPP, wejdzie PERN _ - powiedział Żuk.

d4jrl4g

_ Wykonujemy manewr neutralny z punktu widzenia tych dwóch podmiotów. OLPP - będąc jednoosobową spółką PERN, kontrolowaną przez Skarb Państwa - będzie nadal miał osobowość prawną, swoją strategię i organy prawne _ - podkreślił.

_ Rządowa strategia (dla sektora naftowego) nie stanowi przeszkody w wykonaniu takiego działania, czyli połączenia OLPP i PERN _ - dodał.

PERN dysponuje siecią około 600 km rurociągów produktowych.

OLPP to największa na polskim rynku firma oferującą usługi magazynowania zapasów i rezerw produktów ropopochodnych. PERN zajmuje się eksploatacją rurociągów, służących do transportu ropy naftowej i paliw płynnych.

d4jrl4g

Podziel się opinią

Share
d4jrl4g
d4jrl4g