Trwa ładowanie...
d3scjt9
Fakt
krrit

Nie płacisz na TVP? Wyłączą Ci prąd!

Nie dość, że co miesiąc musimy płacić haracz TVP, to teraz jeszcze dostajemy niepełną usługę. Telewizja zaczęła przerywać nadawanie programu w nocy, między drugą a piątą. powód - oszczędności.
Share
Nie płacisz na TVP? Wyłączą Ci prąd!
Źródło: Jupiterimages
d3scjt9

– Nie rozumiem tego tłumaczenia. Wpływy z reklam nie spadają, a to główne źródło utrzymania TVP – mówi Iwona Śledzińska-Katarasińska (70 l.) z PO. Ale najgorsze, że przy takim zamieszaniu powracają stare pomysły polityków. Jak ten SLD, który zakłada, by połączyć płacenie abonamentu z rachunkiem za prąd. Do czego to doprowadzi? Jeśli nie zapłacimy telewizyjnego haraczu, odetną nam prąd.

O tym, że TVP zaczęła przerywać nadawanie programów w nocy, poinformował „Gazetę Wyborczą” pan Jerzy z Wrocławia. Mężczyzna chciał nagrać film, jednak emisja nagle się urwała. Potwierdziliśmy w TVP, że między drugą a piątą rano widzowie, do których sygnał Telewizji Publicznej dociera za pośrednictwem nadajników analogowych TP Emitel, nie obejrzą żadnego programu. Telewizja przyznaje, że to ze względów oszczędnościowych. – Dalsze utrzymywanie równoległej emisji analogowej i cyfrowej, szczególnie w godzinach, w których telewizję ogląda niewielka liczba osób, będzie trudne do utrzymania – napisał Andrzej Siwek, p.o. rzecznika TVP w komunikacie, który przesłał Faktowi.

Ograniczenie nadawania to – zdaniem Marka Wikińskiego (45 l.) z SLD – bardzo dobry pomysł. – Nie widzę powodu, by publiczny grosz był wyrzucany w błoto – mówi. Ale może mieć w tym swój interes. Bo przy okazji kolejnego zamieszania w telewizji politycy mogą ugrać coś dla siebie. To przecież SLD niedawno zgłaszało niezwykły projekt dotyczący abonamentu. – Powinniśmy wprowadzić ustawę, zgodnie z którą abonament byłby płacony razem z rachunkiem za prąd – mówi Wikiński. Czyli jeśli ktoś by nie zapłacił za TVP, odcięto by mu prąd! A jeśli ktoś prąd ma, ale telewizora już nie? – W obecnych czasach nie ma rodzin, które nie mają telewizora – kwituje Wikiński.

Przeczytaj na stronach Faktu: Napieralski na przecenach. Co upolował?

d3scjt9

Podziel się opinią

Share
d3scjt9
d3scjt9