Trwa ładowanie...

Nie podróżują, boją się o tajemnicę

Szwajcarskie banki ograniczają podróże prezesów. Boją się, że prezesi zostaną zmuszeni do ujawnienia tajemnicy poza granicami.

Nie podróżują, boją się o tajemnicę
duh8kb0
duh8kb0

Menedżer pragnący zachować anonimowość w wywiadzie dla "Financial Times" powiedział, że nasilająca się walka władz niektórych krajów z unikaniem podatków zmusza banki do wzmożenia ochrony pracowników.

Na razie nie wszystkie szwajcarskie banki zdecydowały się na taki krok, jednak te, które ograniczyły wyjazdy menedżerów za granicę powołują się na zeszłoroczny przypadek zatrzymania w USA jednego z pracowników banku UBS, który został przesłuchany w związku z prowadzonym przez amerykański urząd skarbowy śledztwem.

Restrykcje wprowadzane są przed przewidzianym na przyszły tydzień szczytem G20, na którym mają być omawiane działania wymierzone przeciwko rajom podatkowym. Pod naciskiem innych krajów Szwajcaria, na którą według szacunków przypada około jedna trzecia wartych 11 bln dolarów utajnionych osobistych majątków świata, zgodziła się w tym miesiącu na złagodzenie swych przepisów dotyczących tajemnicy bankowej i dostosowanie się do międzynarodowych standardów przejrzystości w zakresie podatków.

duh8kb0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duh8kb0