Trwa ładowanie...
d3be5nx

Nie tylko przesyłki. W paczkomatach będzie można wypłacić pieniądze

Jest porozumienie InPost i Planet Cash, powstaną bankopaczkomaty. Maszyny nie tylko wydadzą paczki, ale i będzie można potraktować je jak zwykły bankomat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paczkomaty będą wypłacały pieniądze. Powstają bankopaczkomaty
Paczkomaty będą wypłacały pieniądze. Powstają bankopaczkomaty (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d3be5nx

To nowy pomysł InPost na rozwój sieci paczkomatów. Jak informują "Wiadomości Handlowe", firma zdecydowała się na łączenie maszyn z bankomatami Planet Cash. Pierwsze bankopaczkomaty już zostały rozstawione, niedługo będzie można z nich wypłacać pieniądze.

Czytaj także: Reiffeisen zafundował klientom "grę miejską”. Polecone w ciemnych magazynach

Z informacji "WH" wynika, że jak dotąd powstało kilkanaście takich bankopaczkomatów, w tym co najmniej cztery w Warszawie. Urządzenia są też rozstawione m.in. w Krakowie i Katowicach. Wypłata pieniędzy, jak i odbiór paczek odbywać się będą za pośrednictwem jednego panelu. Tym samym firmie udało się uniknąć montażu kolejnego modułu, który zdecydowanie ograniczyłby miejsce do przechowywania paczek.

d3be5nx

Zobacz też: InPost z kurierami dla Allegro

Współpraca ma przynieść korzyść obu spółkom, tak zakładają ich właściciele. Zdaniem "WH", dla InPostu jest to szansa na ściągnięcie do bankopaczkomatów po raz pierwszy klientów, którzy z jakichś przyczyn unikali korzystania z paczkomatów, a tym samym oswojenia ich z maszynami. Z kolei dla Planet Cash możliwość pojawienia się w urządzeniach InPostu może być nowym impulsem do zwiększenia liczebności sieci.

Czytaj również: Pośrednik kurierski źle naliczył opłaty. "Rachunek na 1,5 tys. zł"

d3be5nx

Redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl widziała jeden z pierwszych bankopaczkomatów w Warszawie. Na ekranie wyświetla się już logo Planet Cash, jednak wypłata gotówki nie była jeszcze możliwa. Paczkomat działał na normalnych zasadach, czyli do odbierania i nadawania paczek. Ma to świadczyć o tym, że projekt jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju.

Czytaj także: "Paczkomat przepełniony", "Paczka jest w samochodzie". Klienci InPost muszą uzbroić się w cierpliwość

To nie pierwszy pomysł na poszerzenie funkcji paczkomatów przez InPost. Firma jest już gotowa do startu innym innowacyjnym projektem, czyli lodówkomatmai. Urządzenia są dostosowane do przechowywania żywności w różnych temperaturach. W ramach pilotażu 35 lodówkomatów stanęło w Warszawie i okolicach, a 15 w Krakowie. InPost musi teraz sformalizować współpracę z potencjalnymi partnerami tego projektu, a mowa tu m.in. o sieciach Carrefour, Auchan, Rossmann czy Drogeria Natura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3be5nx

Podziel się opinią

Share
d3be5nx
d3be5nx