Trwa ładowanie...
d4dpfiw
parkiet

Niebawem zakup firmy z branży

Z nieoficjalnych informacji "Parkietu" wynika, że Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne kupią niedługo Wydawnictwo Zielona Sowa z Krakowa lub wrocławską spółkę Siedmioróg.

Share
d4dpfiw

WSiP Do giełdowej grupy dołączy Siedmioróg lub Zielona Sowa

Warunki transakcji są już uzgodnione, a zarząd WSiP-u czeka wyłącznie na zgodę rady nadzorczej na zawarcie umowy. Obydwie firmy wydają m.in. literaturę dziecięcą i młodzieżową oraz lektury szkolne. Pasują zatem do strategii WSiP-u, która kładzie silny nacisk na rozwój we wszystkich tych segmentach. Wydawnictwo Zielona Sowa miało w 2007 roku 16,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, a Siedmioróg - 13,2 mln zł. Obroty giełdowej grupy wyniosły zaś 224,9 mln zł.

Rada nadzorcza WSiP-u wyraziła wczoraj zgodę na zbycie nieruchomości w Gdańsku i Koszalinie na warunkach uzyskanych w wyniku rozstrzygnięcia ogłoszonych w lipcu przetargów. Obydwie zostaną sprzedane po cenach nieznacznie przekraczających wartości księgowe. Ich zbycie nie będzie zatem miało istotnego wpływu na tegoroczne wyniki finansowe warszawskiej firmy. Przetargu na nieruchomość w Gniewie jeszcze nie rozstrzygnięto.

Anna Koper

Tekst z kolumny nr 1 Gazety Giełdy Parkiet

d4dpfiw

Podziel się opinią

Share
d4dpfiw
d4dpfiw