Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa 23.09.2018. Czy sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe 2018. Żabka, Tesco, Biedronka, Lidl – które sklepy będą otwarte?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Niedziela handlowa 23.09.2018. Czy sklepy będą otwarte?Źródło: iStock.com
d4gtk17
d4gtk17

Niedziela handlowa

We wrześniu że w trzy z pięciu wypadających niedziel będzie obowiązywał zakaz handlu. Należy podkreślić, że projekt ustawy o zakazie handlu w niedziele obejmuje 39 dni, w które sklepy będą zamknięte. Od marca 2018 roku jedyne niedziele, w które możemy zrobić zakupy to zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Jedynymi wyjątkami są miesiące, w które wypadają ważne święta takie jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Wówczas liczba niedziel handlowych może zostać zwiększona. Wiadomo, że od 2019 roku sklepy będą otwarte jedynie w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

Niedziele wolne od handlu – wrzesień 2018

We wrześniu 2018 nie ma żadnego ważnego święta. Wiadomo jednak, że w tym miesiącu wypada aż pięć niedziel. Sklepy będą zamknięte w aż 3 z nich:

  • 9 września
  • 16 września
  • 23 września
d4gtk17

Niedziela handlowa 23.09.2018

W związku z ustawą o zakazie handlu w nadchodzącą niedzielę 23.09.2018 sklepy będą zamknięte. Nie zrobimy zakupów w supermarketach takich jak Carrefour, Lidl, Biedronka, Tesco i Auchan. Warto mieć jednak na uwadze, że w dni objęte zakazem handlu zrobimy zakupy na stacjach benzynowych oraz w aptekach. Czynne mogą być również sklepu jak Freshmarket i Żabka, choć godziny ich otwarcia mogą się od siebie różnić, w zależności od decyzji, którą podejmie osoba prowadząca placówkę.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d4gtk17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gtk17