Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa czy z zakazem? Zobacz, czy sklepy będą otwarte 1 lipca

Sklepy będą otwarte w najbliższą niedzielę, 1 lipca. Zakaz handlu obowiązuje w lipcu w aż trzy niedziele, jednak na początku miesiąca możemy zrobić zakupy bez problemów.

Share
Niedziela handlowa czy z zakazem? Zobacz, czy sklepy będą otwarte 1 lipca
Źródło: East News, Fot: JAKUB WOSIK/REPORTER
d413h7z

W lipcu będą dwie niedziele, kiedy sklepy będą otwarte. Chodzi o najbliższą - 1 lipca - oraz ostatnią, która przypada 29 lipca. W pozostałe, a więc 8, 15 i 22 lipca, zakupów nie zrobimy, a przynajmniej nie będzie to takie proste.

Dlaczego? W myśl ustawy o ograniczeniu handlu otwarte mogą być sklepy, w których za ladą staną właściciele placówek lub członkowie ich rodzin. Wyłączone z zakazu są też apteki, piekarnie, lodziarnie, kwiaciarnie, urzędy pocztowe oraz sklepy z prasą, pamiątkami, biletami czy wyrobami tytoniowymi. Poza tym zakupy w niedziele będzie można zrobić również na dworcach, lotniskach, w strefach wolnocłowych czy stacjach benzynowych.

d413h7z

Kalendarz niedziel z zakazem handlu w 2018 roku: Pobierz i wydrukuj niedziele wolne od handlu.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę. Kto może stanąć za ladą

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje, że w 2018 roku handel dozwolony jest tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę w miesiącu. Od 2019 roku będzie to już tylko ostatnia niedziela miesiąca, a docelowo, od 2020 roku, obowiązywać będzie całkowity zakaz handlu we wszystkie niedziele w roku. Wyjątkiem są te wypadające przed świętami oraz w czasie wyprzedaży - w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d413h7z

Podziel się opinią

Share
d413h7z
d413h7z