Trwa ładowanie...

Niemiecka powódź zalała polskie rowery

Polscy rowerzyści nie mają we wtorek powodów do zadowolenia. Z powodu powodzi u naszych zachodnich sąsiadów przestały działać systemy rowerowe w wielu miastach Polski. Awaria może potrwać cały dzień.

Niemiecka powódź zalała polskie roweryŹródło: Flickr, fot: grotos
d2ldurf
d2ldurf

- W wyniku anomalii atmosferycznych padły serwery firmy Nextbike w Niemczech. Awaria dotyczy wszystkich systemów Nextbike'a na świecie, w tym Veturilo i Bemowo Bike. Skutkuje to utrudnieniami w korzystaniu z systemów rowerów miejskich - informuje Łukasz Puchalski, pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej.

Nextbike Polska zapewnia, że trwają prace, aby możliwie jak najszybciej przywrócić działanie systemów. Jednocześnie przeprasza za niedogodności i prosi o cierpliwość. Puchalski natomiast podkreśla, że awaria jest jednak na tyle poważna, że przerwa w dostępności może potrwać nawet do końca dnia.

Nowego roweru zatem nie wypożyczymy. Nie pozwoli na to system. Jeżeli komuś udało się wcześniej wypożyczyć rower, a nie może go teraz zwrócić, powinien przypiąć rower do stojaka i zadzwonić na numer (22) 244-13-13. Żadne dodatkowe opłaty nie zostaną naliczone. Jeżeli ktoś próbował dodzwonić się na numer (22) 382-13-12 mógł mieć problemy. Numer ten jest bowiem wpięty w system informatyczny.

Poza Warszawą są problemy również z systemami w Poznaniu, Wrocławiu i Opolu.

d2ldurf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ldurf