Trwa ładowanie...
df6c8aq
df6c8aq

Niemiecki producent felg Uniwheels może wejść na GPW

Warszawa, 19.03.2015 (ISBnews) - Niemiecki producent felg aluminiowych Uniwheels nie ma obecnie konkretnych planów IPO na warszawskiej giełdzie, ale nie wyklucza takiej opcji w ramach przyszłego rozwoju, poinformował agencję ISBnews szef relacji inwestorskich spółki Oliver Madsen.
Share
df6c8aq

"Po pozytywnym rozwoju w ostatnich latach, staramy się kompleksowo przygotować naszą firmę do dalszego wzrostu. Generalnie, doświadczenie na rynku finansowym poprzez emisję oraz wykup obligacji była dla nas ważna, ponieważ chcemy być gotowi na wszystkie opcje finansowania dalszego wzrostu naszej grupy" - powiedział ISBnews Madsen.

Według informacji ISBnews, spółka wybrała już doradców przy potencjalnym procesie IPO na GPW. Są nimi BZ WBK i mBank.

Pod koniec lutego prezes Uniwheels Ralf Schmid informował, że planuje rozpoczęcie w przyszłym roku budowy trzeciego zakładu produkcyjnego w Stalowej Woli, który pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych spółki w Polsce o ok. 2 mln felg rocznie. Nowa fabryka stworzy ok. 250 nowych miejsc pracy.

df6c8aq

Jak podawano, pierwszym etapem inwestycji ma być budowa kilku nowych budynków oraz montaż dodatkowej, zautomatyzowanej linii do malowania, która będzie wspierać już istniejące linie produkcyjne. Kolejne etapy inwestycji składają się z budowy nowej odlewni, wraz z wyposażeniem w nowe maszyny odlewnicze, piece do topienia oraz zautomatyzowane maszyny, wspierające proces produkcyjny. W pierwszej fazie moce produkcyjne w Polsce zostaną zwiększone do 1,2 mln felg rocznie do końca 2016 r., a osiągnięcie docelowych nowych mocy ok. 2,0 mln szt. felg rocznie planowane jest do końca 2017 r.

Grupa posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: dwa w Polsce (oba w Stalowej Woli) oraz jeden w Niemczech (w Werdohl). Dwie fabryki zlokalizowane w Stalowej Woli odpowiadają za ok. 83% całej produkcji grupy i zatrudniają 1800 osób. W 2014 r. grupa sprzedała ponad 6 mln felg wyprodukowanych w zakładach zlokalizowanych w Polsce.

Grupa Uniwheels jest producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów oraz jednym z największych w Europie dostawców felg dla producentów samochodów. Przychody grupy Uniwheels w 2013 roku wyniosły 337,2 mln euro.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

df6c8aq

Podziel się opinią

Share
df6c8aq
df6c8aq