Trwa ładowanie...

Nieoficjalnie: Tomasz Pasikowski nowym prezesem Przewozów Regionalnych

Biuro prasowe Przewozów Regionalnych na razie nie potwierdza tych informacji

Nieoficjalnie: Tomasz Pasikowski nowym prezesem Przewozów RegionalnychŹródło: ˆ Kzenon - Fotolia.com
d3m2hku
d3m2hku

Tomasz Pasikowski został nowym prezesem Przewozów Regionalnych - dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do Rady Nadzorczej spółki. Zastąpił na tym stanowisku Ryszarda Kucia, który został powołany zaledwie kilka miesięcy temu.

Biuro prasowe Przewozów Regionalnych na razie nie potwierdza tych informacji.

Poza Pasikowskim Rada powołała także nowego dyrektora ds. finansowych, którym został Wojciech Kroskowski.

d3m2hku

Na razie nie są znane powody zmian w zarządzie. To już trzecia zmiana prezesa spółki w ciągu roku. W kwietniu ub.r. odwołana została wieloletnia prezes Przewozów Regionalnych Małgorzata Kuczewska-Łaska, również bez publicznego podania powodów. Rada nadzorcza powołała jednocześnie Roberta Nowakowskiego, który miał objąć obowiązki od 2 maja. Tak się jednak nie stało i przez kilka tygodni p.o. prezesa spółki był członek zarządu Paweł Stefański, odpowiedzialny w firmie za sprawy techniczno-eksploatacyjne.

W czerwcu ub.r. rada powołała na prezesa Ryszarda Kucia, który wcześniej był dyrektorem warmińsko-mazurskiego zakładu Przewozów Regionalnych.

Przewozy Regionalne są w trudnej sytuacji finansowej. Właściciele firmy, czyli marszałkowie województw nie ukrywają, że nie są zadowoleni z jej usług i kolejno powołują własne spółki przewozowe. Strata największego polskiego pasażerskiego przewoźnika kolejowego sięgnęła prawdopodobnie w 2013 r. ok. 60 mln zł. Spółka ma też wielomilionowe długi m.in. wobec zarządzającej infrastrukturą spółki PKP PLK. Ugoda Przewozów Regionalnych z PKP PLK jest zabezpieczona na majątku samorządowego przewoźnika.

d3m2hku

Ponadto związki zawodowe grożą podjęciem strajku w spółce. Taki protest byłby bardzo dotkliwy dla pasażerów: Przewozy Regionalne uruchamiają średnio 1,8 tys. pociągów w ciągu doby, z których korzysta dziennie ok. 300 tys. osób. Związkowcy rozmawiają w tej sprawie z wicepremier i minister infrastruktury Elżbietą Bieńkowską, jednak dwa dotychczasowe spotkania w tej sprawie nie przyniosły przełomowych rozstrzygnięć.

MA

d3m2hku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m2hku