Trwa ładowanie...

Nieustępliwa jak urzędniczka skarbówki. Sądziła się o mandat za... przysługę

Cała ta historia mogłaby być zabawna, gdyby nie fakt, że wydarzyła się naprawdę. To powoduje, że jest przerażająca.

Nieustępliwa jak urzędniczka skarbówki. Sądziła się o mandat za... przysługęŹródło: Shutterstock.com, fot: Minerva Studio
d4h9pnh
d4h9pnh

662 tysiące polskich przedsiębiorców zatrudnia niemal 4 mln osób i wytwarza 35 proc. naszego PKB. Z tej perspektywy Urzędy Skarbowe powinny na nich chuchać i dmuchać. Niestety. Zamiast tego skarbówka robi wszystko, uprzykrzyć im życie. Najnowszym przykładem jest sytuacja z Bartoszyc, gdzie urzędniczki po otrzymaniu pomocy, o którą prosiły… wlepiły mechanikowi samochodowemu mandat i nie zamierzały odpuszczać nawet, gdy sąd go uchylił.

Wszystko zaczęło się od prowokacji pracownic Urzędu Skarbowego z Bartoszyc. Kobiety przyjechały samochodem, w którym nie świeciły dwie żarówki (od jednej odłączono kabel, druga była przepalona – red.) do warsztatu samochodowego, którego właściciel zamknął już kasę. W warsztacie został jednak pracownik, który zgodził się pomóc kobietom. Na jego nieszczęście urzędniczki przygotowały się do ataku i nie miały zapasowej. Dlatego pracownik wkręcił jedną z prywatnych żarówek leżących w warsztacie, po czym na pytanie o cenę, rzucił: "da pani jakieś 10 zł”. W związku z faktem, że kasa była już zamknięta, nie wydał paragonu. Urzędniczki tylko na to czekały – wlepiły przedsiębiorcy 500 zł.

Zobacz też: Tak skarbówka traktuje ofiary ulgi meldunkowej

Właściciel warsztatu nie miał jednak ochoty płacić za chęć pomocy po godzinach i skierował sprawę do sądu. Ten przyznał, że brak paragonu to wykroczenie, ale kwota 10 zł jest tak mała, że zwolnił przedsiębiorcę z obowiązku płacenia. To nie spodobało się naczelniczce bartoszyckiej skarbówki, która zamierzała dalej walczyć w sprawie o żarówkę. Po drugiej porażce na sądowej sali, odwołała się ponownie. Gdy jednak o sprawę "Gazeta Wyborcza" zapytała Izbę Administracji Skarbowej w Olsztynie, odwołanie zostało wycofane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h9pnh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h9pnh