Trwa ładowanie...

Niewielki wzrost liczby ofert pracy publikowanych w internecie

W lipcu odnotowano niewielki wzrost liczby ofert pracy publikowanych w internecie. Tak wynika z danych Instytutu Gospodarki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych

Niewielki wzrost liczby ofert pracy publikowanych w internecieŹródło: thinkstock
d454906
d454906

W ubiegłym miesiącu najdynamiczniej napływały ogłoszenia o zatrudnieniu w województwie świętokrzyskim, łódzkim oraz zachodniopomorskim. Tylko w jednym województwie liczba ofert zmniejszyła się - w podkarpackim.

W przypadku zawodów ekonomicznych najwięcej nowych ofert pracy pojawiło się w lipcu dla marketingowców. Zapotrzebowanie wzrosło również na specjalistów w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Nieznacznie przybyło wakatów w ubezpieczeniach i administracji biurowej. Obserwowany w ubiegłych miesiącach spadek liczby nowych miejsc pracy kontynuowany jest dla finansistów, bankowców i pozostałych zawodów ekonomicznych, najczęściej wymagających wyższego wykształcenia.

d454906

Większy wzrost liczby ofert o zatrudnieniu odnotowano w ubiegłym miesiącu w przypadku miejsc pracy wymagających wykształcenia technicznego. Po kilkumiesięcznym spadku ponowny wzrost obserwujemy w przypadku ogłoszeń dla informatyków.

Ogólnie w 2013 roku wyraźnym zainteresowaniem pracodawców cieszą się jednak specjaliści od Internetu, w tym projektowania, tworzenia i administrowania stronami www. Przybyło również ofert dla specjalistów od ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Więcej ofert pracy niż przed miesiącem jest w sektorze usług.
Pogarsza się za to sytuacja osób pracujących w budownictwie. Znacznie mniejsze, ale wciąż ograniczenie liczby ofert pracy występuje w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

d454906
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d454906