Trwa ładowanie...
IAR
raport

NIK: policjanci drogówki słabo wyszkoleni

Są słabo wyszkoleni i popełniają błędy. Najwyższa Izba Kontroli krytykuje przygotowanie funkcjonariuszy ruchu drogowego do pełnienia służby. Prawie połowa z nich nie ma wymaganych szkoleń, brakuje im sprzętu i popełniają błędy w raportach o wypadkach
Share
NIK: policjanci drogówki słabo wyszkoleni
Źródło: mb/awol PAP/Marcin Bielecki
d29oy0t

.

Z najnowszego raportu NIK wynika, że wielu policjantów drogówki nie ma za sobą niezbędnych szkoleń - mówi rzecznik Izby Paweł Biedziak. Ponad 40 proc. policjantów drogówki nie odbyło specjalistycznego przeszkolenia z zakresu ruchu drogowego. Może to mieć wpływ na rzetelność dokonywanych przez nich ustaleń.

NIK stwierdziła pona 45 tysięcy przypadków błędów w policyjnych raportach z miejsca wypadku. W policyjnym systemie, ewidencjonującym wypadki brak systemu weryfikacji jego rzetelności. Zdaniem kontrolerów podważa to również publikowane przez policję dane. W 26 spośród 33 skontrolowanych jednostek policjanci nie mieli wystarczającej liczby pojazdów, sprzętu technicznego a nawet umundurowania, przewidzianego obowiązującą w Polsce normą wyposażenia.

Interesujące oferty pracy z Twojej okolicy. Kliknij i sprawdź!

d29oy0t

Podziel się opinią

Share
d29oy0t
d29oy0t