Trwa ładowanie...
d1hg03m

Niższe podatki zapłacimy już w 2009 r.

Około 8 miliardów złotych zostanie w kieszeniach Polaków w 2009 roku. Ministerstwo Finansów szacuje, że o tyle zmniejszą się wpływy do budżetu z racji niższych stawek podatku od dochodów osób fizycznych.
Share
Niższe podatki zapłacimy już w 2009 r.
Źródło: WP.PL
d1hg03m

Około 8 mld zł zostanie w kieszeniach Polaków w 2009 r. Ministerstwo Finansów szacuje, że o tyle zmniejszą się wpływy do budżetu z racji niższych stawek podatku od dochodów osób fizycznych.

Rzeczniczka resortu Magdalena Kobos wyjaśnia, że zamiast dotychczasowych trzech progów podatkowych: 19-, 30- i 40 - procentowego zostaną wprowadzone dwa: 18 i 32 procent.

_ Tak duże zmiany nie spowodują jednak problemów dla budżetu państwa, ponieważ zostały uwzględnione podczas jego planowania _ - podkreśla rzeczniczka.

d1hg03m

Wśród wprowadzanych od 1 stycznia zmian znajdzie się również rozszerzenie ulgi rodzinnej na dzieci, które uczą się poza granicami kraju, co obecnie nie jest możliwe.

Ponadto przygotowując zeznanie podatkowe za kończący się rok będziemy mogli odliczyć składki zapłacone na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne i zdrowotne za granicą. Dotąd możliwe było tylko odliczenie składek zapłaconych w Polsce, a zmiana wynika z konieczności dostosowania prawa polskiego do unijnego.

Nieznacznie zmienią się też zasady przekazywania jednego procenta na rzecz organizacji pożytku publicznego. Możliwość wsparcia tych organizacji uzyskają osoby, które będą korygowały swoje zeznania podatkowe, co dotąd nie było możliwe. Ponadto dane darczyńców, za ich zgodą, zostaną udostępnione organizacjom pożytku publicznego, aby mogły one podatnikom podziękować.

d1hg03m

Podziel się opinią

Share
d1hg03m
d1hg03m