Trwa ładowanie...
dsrlegl

Nowa KW w 2017 r. ma mieć 2 mld zysku (krótka)

Nowa Kompania Węglowa w 2017 r. powinna osiągnąć 2 mld zysku EBITDA i sprzedawać ponad 28 mln ton węgla rocznie - wynika z biznesplanu , który w poniedziałek zaprezentowali wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk i prezes KW Krzysztof Sędzikowski.

Share
dsrlegl

W 2014 r. Kompania Węglowa miała 2,4 mld zł straty a na koniec grudnia ub.r. jej krótkoterminowe zobowiązania wyniosły 3,95 mld zł.

Wcześniej biznesplan został pozytywnie zaakceptowany przez radę nadzorczą KW. W "Nowej Kompanii Węglowej" znaleźć się ma 11 kopalń.

Przedstawiony w poniedziałak biznesplan zakłada, że w procesie przekształcania KW, rozpoczętym w lutym br. nastąpi przekazanie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK) pierwszych nierentownych zakładów; KWK Brzeszcze i KWK Piekary. Do końca czerwca br. nastąpi podzielenie dwóch kopalń i przekazanie do SRK Ruchu Centrum i Ruchu Makoszowy oraz sprzedaż Ruchu Bobrek Węglokoksowi. Do końca czerwca Nowa Kompania Węglowa kupi 11 kopalń: KWK Marcel, KWK Piast, KWK Ziemowit, KWK Chwałowice, KWK Bolesław Śmiały, KWK Rydułtowy Anna, KWK Jankowice, KWK Halemba i KWK Bielszowice, KWK Pokój, Ruch Sośnica i 4 zakłady.

Biznesplan zakłada też poprawę miksu produktowego - więcej ma być węgla grubego i koksowego. Spółka stawia na eksport, chce też dostosować produkcję do sprzedaży.

dsrlegl

Podziel się opinią

Share
dsrlegl
dsrlegl