Trwa ładowanie...

Nowa obietnica Elżbiety Rafalskiej. Państwowe firmy dadzą ekstra zniżki dla rodzin z trójką dzieci

10 groszy rabatu na paliwo dadzą Orlen i Lotos. 10 procent zniżki na bilety zaoferuje LOT. Enea i Energa zaoferują tańszy prąd, a spółka Tauron Wydobycie przyzna nawet 3 proc. rabatu na węgiel. Nowy pakiet zniżek na Karcie Dużej Rodziny obiecuje Elżbieta Rafalska minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Share
Nowa obietnica Elżbiety Rafalskiej. Państwowe firmy dadzą ekstra zniżki dla rodzin z trójką dzieci
Źródło: East News, Fot: STANISLAW KOWALCZUK
d2b08os

- Zmiany w systemie zniżek dla rodzin wielodzietnych wejdą od stycznia 2019 roku - obiecuje na łamach "Super Expressu" minister Elżbieta Rafalska. - Do tej pory kartę traciły osoby, których choć jedno z trójki dzieci stawało się pełnoletnie lub przestawało się uczyć. Teraz to się zmieni. Karta będzie przyznawana wszystkim, którzy mają troje dzieci bez względu na ich wiek - dodaje minister Elżbieta Rafalska.

Karta Dużej Rodziny przy trójce dzieci

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Do programu zaliczają się i prywatni przedsiębiorcy i państwowe spółki. Dotychczas trzyosobowe rodziny nie mogły ubiegać się o zniżki, jeżeli pociechy skończyły naukę albo stawały się pełnoletnie. Z wypowiedzi minister wynika też, że państwowe firmy udało się nakłonić na wyższe bonusy dla rodzin.

d2b08os

Od stycznia tego roku Orlen oferuje 8 groszy zniżki na paliwo przy zakupie na Kartę Dużej Rodziny. W przyszłym podwyższy rabat do 10 groszy. Jak wylicza "SE", rodzina 2+3 otrzyma 10 proc. zniżki dla każdego biletu LOT, oraz zniżkę w PKP. Do tego tańszy ma być zakupów mediów od Energi, PGNiG czy spółki Enea. 3 proc. rabatu na węgiel zaoferuje spółka Tauron Wydobycie. Dzięki rozszerzeniu zasad karty, więcej osób będzie mogło skorzystać ze zniżek na ubezpieczenie i usługi bankowe w PZU S.A. oraz PKO BP. Do programu przystąpiła sieć schronisk PTTK, oferując zniżki za nocleg nawet do 20 procent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2b08os

Podziel się opinią

Share
d2b08os
d2b08os