Trwa ładowanie...
manhattan

Nowa wersja słynnej fotografii

Pracownicy odtworzyli kultowe zdjęcie robotników z Nowego Jorku. Współczesna fotografia przedstawia mężczyzn siedzących na szczycie nowego rollerkosteru w parku rozrywki Alton Tower w Wielkiej Brytanii
Share
Nowa wersja słynnej fotografii
Źródło: Studio.wp.pl
d4n2yua
 (fot. studio.wp.pl)
Źródło: (fot. studio.wp.pl)

Jedna z najbardziej znanych fotografii, która przedstawia grupę robotników spożywających posiłek nad ulicami Manhattanu, inspiruje do dziś. 80 lat później, brytyjscy pracownicy postanowili zrekonstruować ten obraz. Panowie siedzą na szczycie nowej zjeżdżalni w parku rozrywki.


Źródło: studio.wp.pl

d4n2yua

Fotografia jest niemal identyczną kopią słynnego zdjęcia, które zrobiono 20 września 1932 roku na szczycie 70-piętrowego budynku RCA Centrum Rockefellera w Nowym Jorku. W tym czasie był to największy biurowiec na świecie. Przypomnijmy tylko, że do roku 2003 nazwisko autora fotografii pozostawało wielką niewiadomą. Dziś już wiemy, że za aparatem stał wtedy Charles C. Ebbets.


Źródło: studio.wp.pl

Pracownicy z Alton Tower nie byli jednak pierwszymi, którzy postanowili odświeżyć starą fotografię. W 2011 r. jedenastu robotników w kaskach, bezpiecznie przypiętych do stalowej belki na wysokości 230 metrów nad ziemią, zostali sfotografowani przez Michaela Cromptona. Za ich plecami widać część Londynu. Zdjęcie zrobiono na 46-piętrowej Heron Tower.


Źródło: studio.wp.pl

JK,WP.PL

Słynne zdjęcia i ich historie

d4n2yua

Podziel się opinią

Share
d4n2yua
d4n2yua