Trwa ładowanie...

Nowy biznes posła Marka Jakubiaka. Produkt prosto z Ciechanowa

Marek Jakubiak - jeden z najbogatszych posłów w naszym Sejmie, twórca i prezes zarządu Browarów Regionalnych Jakubiak, produkujących m.in. piwo Ciechan - w najbliższym czasie wprowadzi na rynek nowy produkt.

Nowy biznes posła Marka Jakubiaka. Produkt prosto z CiechanowaŹródło: WP.PL
d2do59q
d2do59q

Marek Jakubiak w programie Wirtualnej Polski "Kto nami rządzi?" zdradza Łukaszowi Mężykowi, jaką niespodziankę szykuje dla polskich konsumentów. - W tej chwili staram się zrobić whisky. Sprawia mi to większą frajdę niż samo piwo. Mam już ponad 40 tys. litrów destylatu, który w beczkach w Ciechanowie leży i czeka na swój czas - opowiada.

Marek Jakubiak o swoim nowym pomyśle na biznes

Co go zainspirowało do wypuszczenia na rynek nowego napoju alkoholowego?

- Po pierwsze spowodował to Ciechan swoim krótkim terminiem przydatności do spożycia. Otóż whisky robi się z piwa. Nie każdy o tym wie, że destylowane piwo to whisky. Mieliśmy zwroty piwa ze względu na swój krótki termin przydatności do spożycia. Postanowiłem nie wylewać tego do kanału, tylko przerobić. I powiem, że eksperyment jest niesamowity - zachwyca się Jakubiak.

d2do59q

Marek Jakubiak ma konkretne plany na rozwój nowej marki. Bardzo podoba mu się to, że produkty nie są marnowane, tylko jeden można wykorzystać na rzecz drugiego. W sklepach już niedługo będzie można kupić kolejny produkt prosto z Ciechanowa. - W tym roku w październiku lub listopadzie puścimy 2 tys. butelek z jednej beczki i jednego destylatu - zdradza poseł.

- Whisky potrafi smakować śliwką czy miodem. Każda beczka, w której ją przechowujemy, ma inny smak, bo beczki są z całego świata, np. po burgundach, po różowych winach, po czerwonych, białych - wymienia Jakubiak.

Mężyk nie słodzi politykom. Zobacz też jego spotkanie z Patrykiem Jakim na Bazarze Różyckiego w Warszawie. "Kto nami rządzi?" w każdy czwartek o godz. 9.00 na Wirtualnej Polsce, a później w serwisie WP Wiadomości.

d2do59q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2do59q