Trwa ładowanie...

Nowy gracz na rynku doradztwa finansowego

Wczoraj pojawiła się nowa firma z branży finansowej. Star Finance to już kolejna na rynku instytucja doradztwa finansowego. Oferta jest skierowana do mniej zamożnych klientów, którzy szukają różnych
usług finansowych w jednym miejscu.

Share
Nowy gracz na rynku doradztwa finansowego
Źródło: Wirtualna Polska, fot: Kamil Jakubczak, Wirtualna Polska
d4irrt5

Wczoraj pojawiła się nowa firma z branży finansowej. Star Finance to już kolejna na rynku instytucja doradztwa finansowego. Oferta jest skierowana do mniej zamożnych klientów, którzy szukają różnych usług finansowych w jednym miejscu.

Star Finance skupi swoją działalność w małych i średnich miastach powyżej 8 tys. mieszkańców. Firma czerpać będzie z doświadczeń obecnej już od dawna na naszym rynku firmy Gold Finance. To właśnie zarządzający tą marką postanowili stworzyć instytucję, która weszłaby w niezajmowany dotąd przez doradców teren.

- O wprowadzeniu na rynek marki Star Finance zadecydowały dwa czynniki. Argumentem "za" było przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie na profesjonale usługi doradztwa finansowego w małych i średnich miastach. Nie bez znaczenia jest także obserwowane zainteresowanie współpracą ze strony osób planujących własną działalność na zasadach franczyzy - powiedział podczas konferencji Tomasz Machajewski, dyrektor sprzedaży Star Finance.

d4irrt5

Jak zapewniają przedstawiciele Gold Finance oraz Star Finance, w ofercie znajdzie się całą paleta produktów finansowych i ubezpieczeniowych. Ich zdaniem doradztwo finansowe w mniejszych miastach może stać się popularne dzięki ofercie kredytów hipotecznych, gotówkowych, konsolidacyjnych, leasingu, ale też ubezpieczeń - komunikacyjnych i majątkowych.

W ofercie ma także znaleźć się możliwość płacenia rachunków, a cena prowizji ma być dopasowywana do regionalnych rynków i konkurencji. Tomasz Machajewski nie krył, że liczy na częściowe przejęcie klientów, którzy do tej pory płacili swoje rachunki poprzez Pocztę Polską. Klient w ofercie znajdzie również doładowania telefonów komórkowych największych operatorów. Machajewski liczy, że program lojalnościowy dla klientów korzystających z usług Star Finance w dowolny sposób, przekona ich, że salony są dla nich przyjaznym miejscem.

W ciągu trzech najbliższych lat Star Finance planuje otwarcie ponad 1000 placówek, a do końca tego roku 30. Będą to placówki funkcjonujące na zasadzie franczyzy. Twórcy firmy uważają, że niskie koszty stworzenia placówki Star Finance przez prywatnego przedsiębiorcę, oscylujące w kwocie ok. 15 tys. złotych, pozwolą na szybsze otwieranie kolejnych salonów. Za te pieniądze zakładający oddział otrzyma pełne wyposażenie salonu. Zdaniem Tomasza Machajewskiego, prowadzący samodzielne salony franczyzowe będą lepiej zmotywowani na osiąganie dobrych wyników niż pracownicy etatowi. Każdy z nich może liczyć na pomoc doświadczonych analityków oraz opiekę doradcy odpowiadającego za wsparcie procesów sprzedaży. Firma zapewnia niezbędne szkolenia.

Wśród partnerów Star Finance znalazły się: Pekao S.A., PKO BP, Eurobank, Multibank, GETIN Bank, Bank BPH, natomiast gwarancję bezpiecznych transakcji zapewnia BANK DnB Nord.

Wygląda na to, że pomysł stworzenia instytucji firm doradztwa finansowego, z kompleksową ofertą dla mniej zamożnych klientów, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Czas pokaże czy nowości uda się wejść na zamknięte dotąd lokalne rynki.

d4irrt5

Podziel się opinią

Share
d4irrt5
d4irrt5