Trwa ładowanie...

Nowy paszport 5 listopada 2018. Dziś wchodzą w życie nowe dokumenty

Nowy paszport: Od 5 listopada wchodzą w życie nowe wzory paszportów. Teraz dokumenty są trudniejsze do podrobienia i zawierają grafiki nawiązujące do historii Polski.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Nowy paszport 5 listopada 2018. Dziś wchodzą w życie nowe dokumentyŹródło: iStock.com
dyfb72e

Nowy paszport – 5 listopada 2018

Od dziś każdy, kto będzie się ubiegał o paszport dostanie dokument według nowego wzoru. Nowe dokumenty będą trudniejsze do podrobienia i opatrzone innymi, nowymi motywami nawiązującymi do polskiej historii. Wiadomo, że podstawową różnica od strony wizualnej będą motywy graficzne związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości.

Paszporty – nowe motywy graficzne

Znaki umieszczone na nowych paszportach będą przedstawiać między innymi Kopiec Czynu Niepodległościowego Mogiła Mogił, Orzełka Legionowego oraz Gabriela Narutowicza. W środku znajdą się także grafiku pokazujące Order Virtuti Militari, Bitwę Warszawską oraz twórców Polskiej niepodległości (między innymi Gabriela Narutowicza, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa i Józefa Piłsudskiego).

Nowe dokumenty – aspekt bezpieczeństwa

Jak informują służby prasowe Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nowe paszporty będą spełniać najważniejsze standardy bezpieczeństwa. Posiada specjalne zabezpieczenia, dzięki którym znalazł się w czołówce najlepszych paszportów na świecie. Wiadomo, że do wspomnianych szczególnych zabezpieczeń należy m.in. spersonalizowanan strona paszportu. Będzie wykonana z poliwęganu, co daje możliwość zainstalowania w niej chipa zawierającego dane posiadacza dokumentu. Strona będzie również łączyć się z książeczką za pomocą „zawiasu” przez co każda próba odłączenia jej od całego dokumentu będzie widoczna.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dyfb72e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyfb72e
dyfb72e