Trwa ładowanie...
d1nmyp0

Nowy pomysł H&M na używaną odzież. Testują go w Szwecji

Sprzedaż używanej odzieży online - to nowy eksperyment sieci odzieżowej H&M. Od powodzenia testu zależy wprowadzenie tej możliwości na inne rynki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
 Jak czytamy, internetowy handel używanymi ubraniami ma być odpowiedzią na zmartwienia klientów
Jak czytamy, internetowy handel używanymi ubraniami ma być odpowiedzią na zmartwienia klientów (123RF)
d1nmyp0

O nowym pomyśle na handel szwedzkiej sieci H&M pisze portal dlahandlu.pl. Jak czytamy, internetowy handel używanymi ubraniami ma być odpowiedzią na zmartwienia klientów związane z wpływem używanej odzieży na środowisko.

Ponadto, jak informuje dlahandlu.pl, zdaniem H&M sprzedaż używanej odzieży to rosnąca część branży. Na razie testy trwają jedynie na rodzimym rynku H&M. Nie wiadomo, kiedy możliwe jest wprowadzenie nowości chociażby w Polsce.

d1nmyp0

Sklep z używaną odzieżą na pewno wpłynie pozytywnie na wizerunek samej marki, która przed dwoma laty przeżyła poważny kryzys. Dziennikarskie śledztwo telewizji SVT, którego wyniki opublikowano w 2017 r., wykazało, że rok wcześniej sieć w samej tylko Szwecji spaliła 19 ton ubrań.

Czy zakaz handlu pomógł przedsiębiorcom? Burzliwa dyskusja w studiu

Jak tłumaczyli przedstawiciele H&M, utylizacji podlegają uszkodzone lub nienadające się do sprzedaży produkty. Do pieca trafiają z powodu pleśni lub zbyt dużej ilość niebezpiecznych chemikaliów. Przyznanie się do używania niebezpiecznych chemikaliów jeszcze bardziej rozwścieczyło klientów.

d1nmyp0

Ostatecznie sieć zapowiadała wycofanie się ze stosowania środków chemicznych przy produkcji do 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1nmyp0

Podziel się opinią

Share
d1nmyp0
d1nmyp0