Trwa ładowanie...
d3ol5bf

Nowy rozkład na kolei. Więcej składów między dużymi miastami, nocne pociągi do Berlina i Wiednia

Od rana obowiązuje zmieniony rozkład jazdy na kolei. Pojawiły się nowe połączenia, na niektórych popularnych trasach pojedzie więcej pociągów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozkład będzie obowiązywał przez rok, ale co kilka miesięcy wprowadzane będą korekty
Rozkład będzie obowiązywał przez rok, ale co kilka miesięcy wprowadzane będą korekty (Shutterstock.com)
d3ol5bf

PKP Intercity, największy dalekobieżny przewoźnik, zadecydował o wypuszczeniu na tory dodatkowych pociągów. Dotyczy to najpopularniejszych tras: z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta i Wrocławia.

I tak, z Warszawy do stolicy Małopolski w ciągu jednego dnia pojedzie 12 pociągów, a nie jak obecnie - dziewięć. Do Trójmiasta pojedzie 14 składów (2 więcej niż obecnie). Zwiększy się też liczba składów z Warszawy do Poznania.

Prezes PKP Intercity przyznał, że wagony, które teraz wożą pasażerów, są już wysłużone. Dlatego od nowego rozkładu będą cyklicznie wprowadzane nowe składy. Na pierwszy ogień pójdą pociągi relacji Szczecin - Białystok przez Trójmiasto i Olsztyn.

d3ol5bf

Polska kolej przyspiesza. Miliardy złotych do wydania

Trasy niektórych krajowych pociągów zostaną wydłużone. Chodzi m.in. o dwa pociągi - "Słowacki" i "Karkonosze", których trasy zostaną wydłużone do Szklarskiej Poręby. Pojawią się również dodatkowe połączenia w czasie ferii zimowych i letnich wakacji.

Nowością jest pociąg IC NightJet relacji Wiedeń/Budapeszt - Wrocław - Berlin, który umożliwi dzienny dojazd do Berlina oraz nocny do Wiednia, Bratysławy i Budapesztu.

Dodatkowo pociąg IC Przemyślanin, jadący z Przemyśla, będzie prowadził grupę wagonów do Berlina, które będą przełączane do pociągu IC NightJet w Katowicach.

Nowością w ofercie PKP Intercity w sezonie 2018/2019 będzie IC Sobieski kursujący z Krakowa do Wiednia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ol5bf

Podziel się opinią

Share
d3ol5bf
d3ol5bf