Trwa ładowanie...
nóż
10-12-2014 08:37

Noże z Lidla nowym hitem na Allegro?

W Lidlu trwa promocja "Nóż szefa kuchni". Zbierzesz dziesięć naklejek - dostaniesz prezent za 1 gr. Dla tych, którzy chcieliby go mieć bez konieczności robienia zakupów w sklepie - mamy dobrą informację. Noże masowo trafiają na Allegro i są dostępne od ręki, jeśli oczywiście chcemy zapłacić żądaną za nie kwotę. A ta bywa zaskakująco wysoka.

Noże z Lidla nowym hitem na Allegro?Źródło: Lidl
d4d1kng
d4d1kng

Od 1 grudnia w sklepach Lidl na klientów czekają noże kuchenne z limitowanej serii. Aby je dostać (za opłatą 1 grosza) trzeba zebrać 10 naklejek - każda przysługuje przy zakupach za minimum 60 zł (co daje razem niebagatelną kwotę 600 zł). Okazuje się jednak, że istnieje szybszy sposób na zdobycie tego prezentu.

Na Allegro zaroiło się bowiem od aukcji, na których oferowane są promocyjne noże z Lidla, czasem po kilka sztuk naraz. Naliczyliśmy już ponad 100 ofert. Noże sprzedawane są w różnych cenach: od 30-40 zł do 120 zł (wraz z wysyłką).

Niektórzy sprzedawcy wystawiają także pojedyncze naklejki, żądając za nie od 5 do 10 zł. To całkiem sporo, biorąc pod uwagę, że klient potrzebuje takich dziesięć.

Zwróciliśmy się do Lidla o komentarz w tej sprawie. Sieć handlowa potwierdza, że wie o aukcjach.

d4d1kng

- Obserwujemy bardzo duże zainteresowanie akcją „Odbierz nóż szefa kuchni na Święta”, czego dowodem są m. in. aukcje na portalu Allegro - mówi Anna Biskup, PR Manager Lidl Polska. - Jako firma nie mamy wpływu na decyzje konsumentów, którzy podejmują opisane przez WP.PL działania. Noże szefów kuchni cieszą się dużą popularnością wśród klientów naszej sieci - co oczywiście bardzo nas cieszy.

To już kolejny raz, gdy promocyjne produkty z Lidla stają się hitem na Allegro. Równo rok temu sieć zorganizowała podobną akcję. Klienci mogli otrzymać specjalną książkę kucharską, jeśli dokonali jednorazowych zakupów na 300 zł lub uzbierali sześć naklejek - przy czym jedną dostawało się po zrobieniu zakupów za min. 50 zł.

Sieć przygotowała wtedy ponad milion książek, które szybko zaczęły znikać ze sklepów. Pojawiły się za to na Allegro, gdzie osiągały cenę 70-80 zł, chociaż można je było kupić także po 30 zł.

Jak wówczas wyjaśniał nam jeden ze sprzedawców z Allegro, wszedł w posiadanie sporej liczby egzemplarzy książki "Pascal kontra Okrasa" dzięki temu, że skupował od klientów naklejki po 1 zł za sztukę. W ten sposób de facto "kupował" książki po 6 zł, aby potem odsprzedać je ze sporym zyskiem.

Handel promocyjnymi produktami Lidla okazuje się dla niektórych świetnym interesem. A czy Wy handlujecie na Allegro nożami lub naklejkami? A może widzieliście pod sklepem ludzi skupujących naklejki? Czekamy na informacje od Was pod adresem: dajsygnal@dajsygnal.pl.

d4d1kng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d1kng