Trwa ładowanie...
drx1s1y

NPW ws. działań dot. katastrofy pod Smoleńskiem (komunikat)

...

Share
drx1s1y

19.04. Warszawa - Naczelny Prokurator Wojskowy informuje:

W chwili obecnej zakończyło się już wykonywanie czynności procesowych na miejscu katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. Zebrane szczątki samolotu TU 154 M o numerze 101 zostały przetransportowane na płytę lotniska "Siewiernyj" w Smoleńsku, gdzie ułożono je w skali rzeczywistej. Nad szczątkami samolotu podjęła prace podkomisja techniczna Międzynarodowej Komisji Lotniczej.

W Instytucie Medycyny Sądowej w Moskwie nadal prowadzone są badania genetyczne dotychczas niezidentyfikowanych 20 ofiar katastrofy. Prace mają zakończyć się w środę 21 kwietnia 2010 r.

W Międzypaństwowym Komitecie Lotnictwa rosyjsko-polska podkomisja kontynuuje prace nad analizą zapisów rejestratora głosów i rejestratora parametrów lotu. Minister Sprawiedliwości oraz Prokurator Generalny RP wystąpili do strony rosyjskiej o przekazanie polskiej prokuraturze w ramach pomocy prawnej dokumentów rzeczowych dotyczących zapisów wymienionych rejestratorów (tzw. czarnych skrzynek) znalezionych na miejscu katastrofy.

drx1s1y

Po powrocie do kraju planowana jest konferencja prasowa z moim udziałem celem przekazania opinii publicznej informacji dotyczących prowadzonego śledztwa.

płk Krzysztof Parulski

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP) kom/ kno/

drx1s1y

Podziel się opinią

Share
drx1s1y
drx1s1y