Trwa ładowanie...
d1gvr1e

NPW ws. wypowiedzi posła Antoniego Macierewicza (komunikat)

...

Share
d1gvr1e

09.05. Warszawa - NPW informuje:

Odnosząc się do publicznych wypowiedzi posła Antoniego Macierewicza, który stwierdził, że z akt śledztwa (dotyczącego katastrofy smoleńskiej prowadzonego przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie) zniknęła płyta DVD, na której były zdjęcia i filmy z oględzin miejsca katastrofy, informujemy, co następuje:

Do kopii protokołów oględzin miejsca zdarzenia, przesłanych przez Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej, w ramach realizacji wniosków Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie o pomoc prawną, załączone zostały jedynie foto-tablice, zawierające kopie zdjęć, wykonanych w trakcie tych oględzin, a nie płyty DVD.

W zawiązku z tym, że wskazane foto-tablice były czarnobiałe i częściowo nieczytelne, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zwróciła się do Strony rosyjskiej o nadesłanie tych samych zdjęć w kolorze oraz na nośniku elektronicznym. Postulat ten został zrealizowany. Wszystkie uzyskane z Federacji Rosyjskiej płyty, zawierające zdjęcia z oględzin miejsca zdarzenia, zostały załączone do akt śledztwa, do których dostęp mają strony postępowania oraz ich pełnomocnicy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d1gvr1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gvr1e
d1gvr1e