Trwa ładowanie...
d21wyky

NSA uznał, że koszty emisji akcji można odliczać od podstawy opodatkowania

24.01. Warszawa (PAP) - Naczelny Sąd Aministracyjny uznał w poniedziałek, że koszty emisji akcji mogą być odliczane od kosztów uzyskania przychodów. Zdaniem wiceprezesa SEG...

Share
d21wyky

24.01. Warszawa (PAP) - Naczelny Sąd Aministracyjny uznał w poniedziałek, że koszty emisji akcji mogą być odliczane od kosztów uzyskania przychodów. Zdaniem wiceprezesa SEG Mirosława Kachniewskiego, może to zachęcić spółki do wchodzenia na warszawską giełdę.

NSA uznał, że część kosztów związanych z emisją akcji, w tym koszty doradców, sporządzania prospektu emisyjnego, może być odliczone od podstawy opodatkowania. W ostatnim czasie pojawiły się wątpliwości co do interpretacji tego przepisu prawa.

"W poprzednich latach firmy generalnie wliczały wydatki związane z emisją akcji w koszty uzyskania przychodów. Jednak w ostatnich miesiącach, kierując się ostrożnością, część firm decydowało się tego nie robić. Dzięki NSA wszyscy uzyskali jasność w tej sprawie, a firmy, które odliczały te koszty od podstawy podatku mają pewność, że postępowały zgodnie z prawem" - powiedział PAP wiceprezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych Mirosław Kachniewski.

"Oceniamy, że dzięki orzeczeniu NSA więcej firm zdecyduje się teraz na wejście na warszawską giełdę, gdyż będzie to dla nich bardziej opłacalne" - dodał. (PAP)

pr/ pam/

d21wyky

Podziel się opinią

Share
d21wyky
d21wyky