Trwa ładowanie...
d3qppf7

NWZA Sygnity zdecyduje o emisji akcji w ramach kapitału docelowego

21.9.Warszawa (PAP) - NWZA Sygnity zwołane na 20 października zdecyduje o zmianach w statucie spółki w zakresie upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału w ramach kapitału...

Share
d3qppf7

21.9.Warszawa (PAP) - NWZA Sygnity zwołane na 20 października zdecyduje o zmianach w statucie spółki w zakresie upoważnienia zarządu do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego oraz o ofercie publicznej akcji, emitowanych w ramach kapitału docelowego - poinformowało Sygnity w komunikacie.

Proponowane zmiany w statucie spółki zakładają upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału o kwotę nie wyższą niż 1.188.624 zł. Upoważnienie ma obowiązywać nie dłużej niż do 30 września 2010 r.

Planowane zmiany w statucie zakładają także, za zgodą rady nadzorczej, możliwość wyłączenia lub ograniczenia prawa poboru przy emisji w ramach kapitału docelowego.

d3qppf7

Obecnie kapitał zakładowy Sygnity dzieli się na 11.886.242 o wartości nominalnej 1 zł.

Ostatnio Sygnity emitowało akcje w ramach kapitału docelowego pod koniec 2007 r. Spółka uplasowała wówczas 1.072.369 akcji serii Y, a cena emisyjna jednej akcji była ustalona na 29 zł. Emisję objęli inwestorzy kwalifikowani.

Na zamknięciu poniedziałkowej sesji kurs akcji Sygnity był na poziomie 14,89 zł.

Sygnity na 20 października, podobnie jak było to w grudniu 2007 r., zwołało dwa walne zgromadzenia jedno na godz. 11.00, a drugie na godz. 12.00. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że podjęcie uchwały o zmianie w statucie, która upoważnia zarząd do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego, wymaga obecności akcjonariuszy reprezentujących co najmniej jedną trzecią kapitału zakładowego.

Jeśli na pierwszym walnym nie byłoby akcjonariuszy reprezentujących co najmniej jedną trzecią kapitału zakładowego drugie walne (o godz. 12.00) będzie mogło podjąć uchwałę bez względu na liczbę akcjonariuszy obecnych na zgromadzeniu.(PAP)

gsu/ gor/

d3qppf7

Podziel się opinią

Share
d3qppf7
d3qppf7