Trwa ładowanie...
d1ivwpz
d1ivwpz

NZW Pfleiderer Grajewo zdecydowało o refinansowaniu i ustanowieniu zabezpieczeń

Warszawa, 21.09.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze Pfleiderer Grajewo zdecydowali o podjęciu czynności związanych z refinansowaniem i ustanowieniem zabezpieczeń, wynika z uchwał walnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ivwpz

"Zarząd Pfleiderer Grajewo podjął działania w celu zawarcia umowy zmieniającej umowę kredytów (?), zgodnie z którą spółka, Pfleiderer Prospan, Pfleiderer MDF i Silekol staną się kredytobiorcami i gwarantami w ramach nowej umowy kredytów obok spółki Pfleiderer GmbH oraz pewnych jej spółek zależnych, które są obecnie kredytobiorcami i gwarantami w ramach umowy kredytów. Na podstawie nowej umowy kredytów zostanie udzielony kredyt odnawialny do kwoty 60.000.000 euro oraz kredyt odnawialny do kwoty 200 000 000 zł" - czytamy w uchwale nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

Na początku sierpnia Pfleiderer Grajewo otrzymał od grupy instytucji finansowych potwierdzenie chęci udzielenia finansowania na kwotę ponad 200 mln zł, w związku z połączeniem z Pfleiderer GmbH, po spełnieniu pewnych warunków.

Środki pozyskane z tego kredytu będą mogły być wykorzystane na bieżące potrzeby operacyjne oraz na częściowe zrefinansowanie zadłużenia Pfleiderer Grajewo oraz jego podmiotów zależnych.

d1ivwpz

Pod koniec czerwca Pfleiderer Grajewo poinformował, że przeprowadzi odwrotne przejęcie Pfleiderer GmbH, sfinansowane z oferty nowych akcji. Celem transakcji jest pełna integracja grupy, która ma przynieść synergie do 30 mln euro rocznie.

Spółki wchodzące w skład grupy Pfleiderer Grajewo należą do największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych oraz oklein (folii meblowych i filmów melaminowych) w Polsce. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,52 mld zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1ivwpz

Podziel się opinią

Share

d1ivwpz

d1ivwpz