Trwa ładowanie...
d2dcx49

Obecny backlog Kopeksu na 2009 r. to około 1,3 mld zł

28.5.Warszawa (PAP) - Obecny portfel zamówień grupy Kopeks na 2009
r. ma wartość około 1,3 mld zł, co przemawia za możliwością
poprawy wyników w kolejnych kwartałach. Kopex jest...

Share
d2dcx49

28.5.Warszawa (PAP) - Obecny portfel zamówień grupy Kopeks na 2009 r. ma wartość około 1,3 mld zł, co przemawia za możliwością poprawy wyników w kolejnych kwartałach. Kopex jest zainteresowany przejęciem Remagu i liczy, że niebawem Skarb Państwa rozpocznie proces sprzedaży tej spółki - poinformował Marian Kostempski, prezes spółki.

"Nasz obecny backlog na ten rok ma wartość około 1,3 mld zł i jest znacznie lepszy niż w analogicznym okresie minionego roku. Taki poziom zakontraktowania powinien przełożyć się na dobre wyniki w kolejnych kwartałach" - powiedział na czwartkowym spotkaniu z dziennikarzami Kostempski.

Sygnalizowane wcześniej plany grupy Kopex na 2009 r. zakładają kilkunastoprocentowy wzrost przychodów ze sprzedaży, przy dalszej poprawie efektywności operacyjnej i kosztowej.

Kopex w czwartek rano poinformował o podpisaniu aneksu do umowy z China International Tendering Company i końcowym odbiorcą - zrzeszeniem węglowym Shenhua Ningxia Coal Industry Group. Strony ustaliły nowe terminy dostaw, nowe parametry techniczne i ilości dostarczanych urządzeń przy nie zmienionej ogólnej wartości umowy w wysokości 85 mln USD. Dostawy mają być realizowane w okresie od 17 sierpnia 2009 r. do 15 marca 2010 r. w pięciu partiach.

d2dcx49

Kostempski poinformował, że nie jest jeszcze znany podział prac przy tym kontrakcie między Kopeksem a Famurem, z którym pozyskał ten kontrakt oraz że będzie to przedmiotem rozmów obu spółek. Prezes poinformował także, że transakcje walutowe zabezpieczające chiński kontrakt będą zrolowane do końca roku.

Zdaniem prezesa Kopeksu grupa ma szansę na pozyskanie do realizacji kolejnych kontraktów w Chinach. Jako perspektywiczne rynki, na których zarysowuje się możliwość pozyskania ciekawych kontraktów wymienił także m.in. RPA, Australię oraz Wietnam.

Planowane wydatki inwestycyjne grupy Kopex na 2009 r. wynoszą około 120 mln zł w tym wydatki odtworzeniowe to około 50 mln zł, a na nowe produkty około 32 mln zł. Roczne odpisy amortyzacyjne szacowane są na około 70 mln zł. Na akwizycje grupa planuje przeznaczyć około 30 mln zł.

"Jeśli chodzi o akwizycje to czekamy na okazje, bo być może w obecnej sytuacji będą ciekawe spółki do kupienia" - powiedział Kostempski.

"Ciągle jesteśmy zainteresowani Remagiem. Wiemy, że obecnie Skarb Państwa przymierza się poważnie do rozpoczęcia procesu sprzedaży tej firmy" - dodał.

Powiedział także, że ewentualne przejęcia Remagu byłoby finansowane długiem.(PAP)

gsu/ana/

d2dcx49

Podziel się opinią

Share
d2dcx49
d2dcx49