Trwa ładowanie...

Od 1 sierpnia łatwiej będą mieli księgowi i doradcy podatkowi

Już 1 sierpnia wchodzi w życie tzw. trzecia transza deregulacji. Ma ona ułatwić dostęp m.in. do zawodu księgowego i doradcy podatkowego. – Niektóre z wprowadzonych zmian idą za daleko – ostrzega jednak ekspert podatkowy Pracodawców RP
Share
Od 1 sierpnia łatwiej będą mieli księgowi i doradcy podatkowi
Źródło: © apops - Fotolia.com
d41z4uk

, organizacji zrzeszającej pracodawców, Mariusz Korzeb.

Otwarcie dostępu do zawodów finansowych wiąże się z ryzykiem dla przedsiębiorców, bowiem po wejściu w życie ustawy, księgi podatkowe będzie mógł prowadzić każdy. Dlatego wybierając podmiot do obsługi swoich spraw finansowych, powinni oni zastanowić się nad współpracą z osobą znaną na rynku, posiadającą odpowiednie kwalifikacje. Jest to tym ważniejsze, że za błędy w księgach podatkowych przewidziane są surowe kary.

Zwolennicy wprowadzenia deregulacji argumentowali to spodziewanym spadkiem cen usług na rynku. Tymczasem tak się nie stanie. Doradca podatkowy czy księgowy jest zobowiązany do ponoszenia opłat z tytułu składki ubezpieczeniowej OC. Towarzystwa reasekuracyjne, obawiając się napływu dużej liczby nieprzygotowanych odpowiednio doradców, podniosą te stawki. Ich koszt poniosą najprawdopodobniej konsumenci.

Mariusz Korzeb, ekspert podatkowy Pracodawców RP

Szukasz pracy w branży finansowej? Kliknij i sprawdź najnowsze oferty!

d41z4uk

Podziel się opinią

Share
d41z4uk
d41z4uk