Trwa ładowanie...
dv6imt3

Oddział korporacyjny PKO BP w Pradze rozpoczął działalność

Warszawa, 03.04.2017 (ISBnews) - Oddział korporacyjny PKO Banku Polskiego (PKO BP) w Pradze rozpoczął dziś działalność. PKO Bank Polski, Czech Branch chce być bankiem pierwszego wyboru dla polskich spółek działających na rynku czeskim oraz bramą dla czeskich spółek wchodzących na rynek polski, podał bank.

Share
dv6imt3

Oddział w stolicy Czech jest drugim po Frankfurcie nad Menem, zagranicznym oddziałem korporacyjnym PKO BP.

"Otwarcie oddziału w Pradze to ważny krok w rozwoju banku. Będąc niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, konsekwentnie wdrażamy strategię polegającą na wspieraniu rodzimych przedsiębiorstw działających na światowych rynkach oraz takich, które aspirują do rozwoju międzynarodowego. Czechy są jednym z najważniejszych rynków zagranicznych dla polskich firm i dlatego także tam PKO Bank Polski chce być dla nich partnerem finansowym pierwszego wyboru" - powiedział wiceprezes PKO BP Maks Kraczkowski, cytowany w komunikacie.

Zlokalizowana w Pradze placówka banku funkcjonuje pod nazwą PKO Bank Polski, Czech Branch. Działalność oddziału koncentruje się na obsłudze klientów korporacyjnych, czyli jest analogiczna do tej prowadzonej w oddziale PKO BP we Frankfurcie. Oferta oddziału czeskiego obejmuje: prowadzenie rachunków rozliczeniowych, obsługę rozliczeń bezgotówkowych, lokowanie nadwyżek środków w formie depozytów, finansowanie krótko, średnio i długoterminowe, oraz świadczenie usług z zakresu zarządzania płynnością i obsługi produktów trade finance. Istotnym elementem oferty rozliczeń są realizowanie w czasie rzeczywistym płatności miedzy rachunkami prowadzonymi w PKO BP. Klienci Oddziału w Pradze mogą również korzystać bezpośrednio z oferty centrali PKO BP w Warszawie w zakresie m.in. rozwiązań skarbowych, podano także.

dv6imt3

"Czechy są jednym z ważniejszych rynków dla klientów korporacyjnych banku. W ubiegłym roku nasi południowi sąsiedzi zajmowali 3. miejsce w polskim eksporcie (udział 6,6%) oraz 7. miejsce w polskim imporcie (udział 4,1%). Według wstępnych danych GUS, w 2016 roku polski eksport do Czech osiągnął poziom blisko 12,1 mld euro, zwiększając się o 1,2% r/r. Polskimi hitami eksportowymi na czeskim rynku są m.in. części i akcesoria samochodowe, silniki, oleje ropy naftowej oraz meble" - czytamy dalej.
Uruchomienie placówki korporacyjnej PKO BP w Czechach jest elementem strategii ekspansji międzynarodowej banku zakładającej podążanie za klientami i wspieranie rozwoju polskich firm. Jej istotnym elementem było wyjście na rynek niemiecki. W grudniu 2015 roku PKO BP otworzył pierwszą zagraniczną placówkę - oddział korporacyjny we Frankfurcie nad Menem. Bank jest też obecny na Ukrainie, gdzie działa należący do grupy kapitałowej Kredobank oraz w Szwecji, gdzie od 2013 roku funkcjonuje spółka PKO Leasing Sverige.

W styczniu bank zapowiadał, że start oddziału PKO Banku Polskiego w Pradze planowany jest na przełom I i II kw. 2017 roku. Także w styczniu prezes Zbigniew Jagiełło powiedział, że PKO Bank Polski rozważa otwarcie oddziału lub przedstawicielstwa w Londynie.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)

dv6imt3

Podziel się opinią

Share
dv6imt3
dv6imt3